Albert einstein

teknoloji
Albert Einstein (14 Mart 1879 - 18 Nisan 1955), Yahudi asıllı Alman teorik fizikçi. Albert Einstein, 14 Mart1879 yılında Almanya'da Württemberg'de doğdu. 1880 yılının Haziran ayında ailesi Munich'e taşındı. ... albert einstein 'nın beyninin normal insanlardan daha kıvrımlı olduğu gözlemlenmiş.

[img_summer px= 100 src=i.ibb.co/94cjbhs/alberteinstein-net.jpg][b][/b]
Kuantum Işık Teorisi

Einstein’ın Kuantum Işık Teorisi, ışığın “foton” denilen ve dalga özelliği gösteren küçük enerji parçacıklarından oluştuğunu önerdi. Bu teoride ayrıca ışın bombardımanına tutulan metallerin yaydığı elektronları da açıkladı –bunu fotoelektrik etki diye adlandırdı.Bu teori daha sonra televizyonun icadına da eşlik etmiş, ki bu da teknoloji uzmanlarına günümüz elektronik cihazları konusunda bir vizyon kazandırmıştır (akıllı telefonlar, bilgisayarlar, laptoplar)
.E=mc2Einstein bugün nükleer enerjinin yolunu açan kütle ve enerji arasındaki bağlantıyı göstermiştir..brownian HareketiBu Einstein’ın açık ara en iyi icadı olabilir, burada askıya alınmış zikzak hareketli parçacıklara dair gözlemleri atom ve moleküllerin varlığını kanıtlamaya yardımcı oldu. Ve hepimiz bu icadın günümüzde bilimin her alanında temel olduğunu biliyoruz..
özel Görelelik Kuramı Bu Einstein teorisi ışık hızı sabit kaldığı ve doğa yasaları evrenin her yerinde aynı olduğu sürece zaman ve hareket kavramlarının gözlemciye bağlı olduğunu açıklamaya yaradı..genel Görelelik KuramıEinstein, kütle çekiminin uzay-zaman sürekliliğinde kütlenin varlığına bağlı olarak büküldüğü fikrini ortaya atmıştır.
.manhattan Projesi Einstein Amerika tarafından destek gören ve 1945’deki atom bombasının geliştirilmesine önayak olan Manhattan Projesi’ni yarattı.Fakat, 2. Dünya Savaşı süresince Japonya’da atom bombasının yıkıcı etkileri anladıktan sonra Einstein’ın nükleer silahlarının yasaklanmasına karşı kampanya başlattığı biliniyor. Einstein’ın BuzdolabıBu Einstein’ın en az bilinen ve Einstein’ı ünlü yapan buluşu olabilir. Einstein amonyak, su ve bütan gerektiren ve neredeyse çalışmak için başka bir enerjiye ihtiyaç duymayan bir buzdolabı tasarladı.Dünyanın enerji ihtiyacını düşününce, şirketler enerjiye ihtiyaç duymadan gerçekleşen soğutma ve dondurma işlemlerinin önemini fark edebilir ve bu konsepti yakın gelecekte geliştirebilirler. Gökyüzü MavidirBu basit bir açıklama gibi gözükse de bu argüman Einstein’ın biraz mola vermesine yaradı.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol