ateistleri imana getirecek ayet

helvetica
Ateistleri yani tanrıya tas tamam inanmayanları yüzde yüz oranda müslüman yapacak ayetleri buldum sizin için.eğer inancınız yoksa ya da böyle birini imana getirmek istiyorsanız sırasıyla Ali imran suresinde sıralarını verdiğim ayetleri okutun, sorun çözülür.
bu ayetleri okuduğunuzda anlayacaksınız ki allah insanlara peygamber indirmiş insanlar yine peygamber, kitap gelsin diye inkarcılık yoluna sapmış, allah tekrar peygamler ve kitaplar indirmiş ancak bu peygamberlerden sonra allah bize nasıl olsa yine peygamber,kitap indirir diye inanmıyormuş gibi yapalım kafasındalardı.
bunun en bariz örneği hz.musa aleyhiselamın durumu.adam dağa çıkıyor emirleri vahiyle almaya ne de görsün herhalde bu peygamber de gitti yine bir peygamber gelsin diye dağdan inene kadar dinden sapmışlar.
ancak ali imran suresinin bu ayetlerinde allah belli ki istediniz de görderdik ama yeter belli ki sizin bu saçma davranışınızın sonu yok böyle giderse ben de size son kitap son peygamber indiriyorum artık bununla yetinin yok yeni peygamber yeni kitap diyor.bu ayetleri okuyan dinsiz durumu fark edecek ve sapkın yolu terk edip müslüman olacaktır.
ali imran suresinde insanların saçma başka davranışlarından daha bahsediliyor.okumadıysanız okuyun derim

81. Hani, Allah peygamberlerden, "Andolsun, size vereceğim her kitap ve hikmetten sonra, elinizdekini doğrulayan bir peygamber geldiğinde, ona mutlaka iman edeceksiniz ve ona mutlaka yardım edeceksiniz" diye söz almış ve, "Bunu kabul ettiniz mi; verdiğim bu ağır görevi üstlendiniz mi?" demişti. Onlar, "Kabul ettik" demişlerdi. Allah da, "Öyleyse şahid olun, ben de sizinle beraber şahit olanlardanım" demişti.82. Artık bundan sonra kim yüz çevirirse, işte onlar yoldan çıkmışların ta kendileridir.83. Göklerdeki ve yerdeki herkes ister istemez O'na boyun eğmişken ve O'na döndürülüp götürülecekken onlar Allah'ın dininden başkasını mı arıyorlar?84. De ki: "Allah'a, bize indirilene (Kur'an'a), İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a ve Yakuboğullarına indirilene, Mûsâ'ya, İsa'ya ve peygamberlere Rablerinden verilene inandık. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz. Biz O'na teslim olanlarız."85. Kim İslâm'dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.
Kafkef
[mention username=@sisvo]126[/mention]

nebe 33: Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol