bitcoin

HBRyzen
BitCoin SHA-256 şifreleme methodu kullanan bir Dijital Para Birimidir (Crypto Para birimi) İsminin kalıpları Data birimi Bit'ten ve Para anlamına gelen Coin'den almaktadır Satoshi Nakamato tarafından Oluşturulduğu düşünülüyor hatta bir zamanlar Elon Musk'un bile Kurucularından biri olduğu düşünülüyordu.

Satoshi Nakamato'nun henüz kim olduğu tespit edilememiştir, bununla birlikte kendisinin bir japon olduğu düşünülüyor. ve Bitcoin'i ilk olarak 2007 Yılında kodlamaya başladığı 2008'in Ekim ayında ise metzdowd.com adlı sitede bir makalesi ile bitcoin'i ilk kez duyurmuştur. yazının başlığı ise: "Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System"'di.

Ayrıca BitCoin P2P Sistemi kullanmaktadır. ve Eşler Arası Blockchain adı verilen bir ekosistem kullanmaktadır. Şuan Bitcoin de PayPal gibi İnternette Popüler bir Ödeme Yöntemi Olmuştur.

Bunların yanı sıra Bitcoin'den türemiş birçok Alt coin birimi de bulunmaktadır. bunların başında Ethereum bulunmaktadır.

(bkz:kripto para) (bkz:crypto) (bkz:bitcoin) (bkz:sha-256) (bkz:sha256) (bkz:ethereum) (bkz:satoshi nakamato) (bkz:p2p) (bkz:paypal)
yuzuklerinefendisi
dünyanın en değerli kripto parasıdır, tl kurunda 10.000'i görmüşlüğü var 1 btc'nin. çalışma mantığı çok basittir ve bu kadar basit olması sebebiyle takip edilemezdir.
örnek: 10 btc'yi bir hesaba aktaracaksınız, 10 btc'yi birkaç milyar parçaya ayırır ve bu parçaları miner adı verilen kimselerin cihazlarına gönderir, miner araçları algoritmayı takip ederek yeniden düzenler, çözümler ve gönderileceği adrese iletir. sonucunda milyonlarca miner cihazından milyarlarca parça btc bir araya gelir ve gönderilen hesapta 10 btc olarak zuhur eder.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol