covid-19

HBRyzen
COVID-2019 - 2019'un son günlerinde ortaya çıkmış önceki geçici adı 2019-nCoV olan ((bkz:corona virüs’ün adı değiştirildi)) Corona Virüs'ün alt bir virüsüdür. şu anda(15/03/2020 20:55) itibari ile Toplamda "156,400" kişiye bulaşmış olduğu bilinmekle birlikte tam "5,833"ü aşkın kişiyi öldürmüş bir virüs çeşididir. Kendisi SARS'ın aynı Familyasında gelmiştir ve bir "AKUT üst solunum yolu enfeksiyonu" hastalığıdır. ayrıca Çin Hariç Almanya,Fransa,ABD,Rusya,Japonya,Hindistan,Avusturalya,Kore,Kanada ve daha birçok ülkeye bulaşmıştır.
Henüz bir aşısı yoktur fakat destek ilaçları ile tedavisi mümkün fakat bunun için de hastanın bağışıklığının güçlü olması ve genel olarak bakıldığında genç olması gerekmektedir.

İlgili; (bkz:who)

Corona Virüs'ü(COVID-19), Günlük Güncellenen İstatistiklerini incelemek için -> Buraya Tıklayın

──
(bkz:corona virüsü)
ABaris
[mention username=HBRyzen]53[/mention] bu aralar böyle siteler çoğaldı. sadece korona için kurulan siteler acaba bu hastalık bitince ne olacak mera ediyorum. ancak [mention username=dede]114[/mention] nin paylaştığı site daha geniş kapsamlı duruyor..
sisvo
korona virusu anlik takip icin yapilmis siteler kendisini genisletip saglik merkezli bir site olabilir. ama cogu kisi ugrasmak istemez eminim.. ben ugrasirim yani!
HBRyzen
[mention username=admin]1[/mention] attığım istatistik sitesi arcgis'e ait. arcgis; bir coğrafi bilgi/istatistik sitesidir ve (bkz:esri ) tarafından yönetilmektedir, esri ise; uluslararası coğrafi istatistik yazılımıdır, geliri ise 1.1 milyar USD'dir yani demem o ki... bu siteler vs. coronadan öncelerde de vardı ve aynı işi yapıyorlardı sadece bu virüs onları çalıştıklara alanın ilgisinden dolayı ön plana çıkardı, virüs bitse de bitmese de bu tür istatistik firmaları hala olacak, çünkü bunların verisini genellikle sağlık kuruluşları vs. alıyor. saygılar!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol