doğru backlink stratejileri

ABaris
Link verdiğiniz siteden gelen ziyaretçiler oldukça önemlidir. Eğer backlink kazanmak için link çıkışı yaptığınız siteden size ziyaretçi geliyorsa o artık doğru yapılmış bir reklam ve seo çalışmasıdır.O kaynaktan gelen trafik sizi daima olumlu etkiler. Fakat linklerin silinmesi ile aniden kesilen bağlantılar sizi olumsuz etkileyebilir. Bu duruma en iyi örnek parayla satın alınan backlinklerdir. Bu linkler genelde footer bölümünde bulunur.

Bu durumda Google’ı kandırma girişiminiz olduğu hükmedilir. İşte bu sitenizin sıralamada düşmesi için yeterli sebeplerden bir diğeridir. Şayet yazınız belli bir süre sonra bu siteden kaldırılıyorsa ve gibi yayınlarınız daimi olarak kaldırılıyorsa siz bu çalışmaları Google’ı manüpile etmek üzere ücretli olarak yapmışsınızdır ve bunun elbette hem size hem de makalenizi yayınlayan siteye eksi puan olarak yazılması son derece olağandır.

facebook gibi sosyal sitelerde sitenizin linklerini dilediğiniz kadar paylaşabilirsiniz. Yani tamamen özgürsünüz. Şayet bir gün içerisinde 5.000 link paylaştığınızı düşünün ve gelen trafik ise yalnızca binde bir’in çok daha altında gerçekleşti. Bu durumda sizin bu paylaşımı botlar aracılığı ile yaptığınız düşünülür -ki burada belirtmek istiyoruz az sayıda nadir içerik sosyal medyada bir günde 5.000 ve üstü paylaşım alır. Bu genelde bir ürün olmaz, haber içerikleri bu konuda daha avantajlıdır- ve ceza gelmeye başlar. Unutmayın; Google her bir gelen bağlantının kök bağlantısını bilir.

Sadece backlink çalışması sebebi ile otomatik oluşturulan (botlarla çekilen ve basit şekilde değiştirilen içerikler) ve açılan sayısız paravan sitenin, forum profillerinin, blogların ve benzer paravanların size katkı sağlaması son Google güncellemesi ardından oldukça güç görünüyor. Bu metod 2008-2009 senelerinde iyi prim yapmıştı ve sıralamalarda yükselmek oldukça kolaydı. 2016 senesindeyse bu metodla zaman kaybetmemenizi tavsiye edilir.

Kaliteli ve ömür boyu kalan backlink fiyatları 1500-2000tl seviyelerine kadar çıkabilmektedir (bu rakam genelde iyi konumda olan haber siteleri için geçerlidir). 5-10tl karşılığında alacağınız veya aldığınız backlinklerin size katkı sağlayacağını pek düşünmemekle birlikte, işlerinizi daha karışık bir hale getirebileceğini söyleyebiliri

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol