elon musk: uzaya gönderilen internet uyduları 3 ay içinde çalışacak

HBRyzen
(bkz:spacex) ve (bkz:tesla motors) 'un sahibi (bkz:elon musk) , uzaya gönderdikleri starlink adındaki internet uydularının yaklaşık 3 ay içerisinde başlatılacağını duyurdu!
yaptığı açıklamada musk, starlink internet uydularının 2020 yılı içinde sadece kuzey amerika ve kanada'da; 2021'de ise tüm dünya'ya hizmet vereceğini belirtti.
bu uydular geçtiğimiz günlerde 60 adet daha Florida, Cape Canaveral Üssü'nden yine spacex üretimi olan Falcon 9 roketi ile gönderilmişlerdi.
ayrıca bu proje kapsamında 60'ar adet 5 parti daha uydu gönderilmişti ve toplam hedefleri 2027'ye kadar tam 12 binlik bir internet uydu ağı oluşturmak.
HBRyzen
ayrıca, starlink uyduları belli saatlerde gökyüzüden çıplak gözle görülebiliyor.
hatta istanbul ve ankara'da da gören kişiler mevcut.
geçtiği vakitleri şu site ile öğrenebilirsiniz. findstarlink.comgörüntü: https://twitter.com/i/status/1254123800783925254

bunların dışında barış özcan'da birkaç saat önce bu uydular ile ilgili çok iyi ve bilgilendirici bir video yapmış bu proje hakkında bilgi edinmek için o videoyu da izleyebilirsiniz. video adı: STARLİNK UYDU TRENİ
hatta (bkz:amazon ) 'un sahibi (bkz:jeff bezos ) 'ta ilk starlink uydularının gönderildiği tarihten birkaç ay sonra internet vs. uydu işlerine girdi ve 3000 civarı uydu göndermek için izin aldı ve geliştirmelere başladı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol