ne kadar kazanıyorum

erdemoglu
Normalde hayatta paylaşmam ama webmaster sözlük'e özel paylaşıyorum :) Eskiden pinterest kullanıyordum günlük ortalama 100tl kazanıyordum. Bazen 100'ün biraz altı bazen biraz yukarısı. Pinterest ile sorunlar yaşadım ve pinteresti bırakıp facebook hesabıma geçtim günlük 6-10k arası yeni takipçi geliyor.

Şuan 120k takipçisi var yeni instagram hesabı açtım facede paylaşıyorum gönderilerin altına 15k oldu oda 1 haftada. Facebook ve instagrama yöneldim hit çekebilmek için. Pinterest varken önemsemiyordum.

Şuan günlük 10k tekil çekebiliyorum max 25-30 tl kazandırıyordu şuanlık o yüzden websitelerde yayını durdurum facebook hesabında kitle kasmaya başladım 1m olduğu zaman devam edeceğim ziyaretçi çekmeye. şuanda çekiyorum ama çok değil.

İnstagram 10k olduktan sonra hikayelerde link verebilme açıldı 10 hikaye atıyorum 1k tekil geliyor ortalama. Toplamı 30tl bırakıyor işte.

İçerik copy paste keşke olmasa ama maalesef böyle devam ediyorum. Tbm 0.07 olduğu için çok düşük kazançlarım var. Günlük ort 600 tık vs alıyorum keşke tbm 1TL olan bir websitem olsa :)
erdemoglu
Sıfırdan nasıl kastım bu kadar? Bende yapmak istiyorum diyenler için sadece webmaster sözlük üyelerine anlatabilirim :) Herkes başlasın herkes kazansın. Ben baya benimsedim burayı inşallah devamlılığı olur
erdemoglu
Ayrıca kitlemin %70 oranı kadınlardan oluşmaktadır. Mesela Ayakkabı yıkayan makine videosu paylaştım. 3 Milyon erişim aldı ve mesaj yağıyor fiyat ne kadar almak istiyorum diye. Satmadığımızı söylüyoruz ısrarla almak istiyorlar :) İleride dropshipping yapılabilir veya kendi e-ticaret platformu olabilir :) Bakalım bizde yürüyoruz bir yolda
erdemoglu
Ayrıca bir domainime sosyal ağ sitesi kurmaya çalıştım ama sitemin dosyalarını bozdum sanırım şuanda sitem off tekrar kuramadım kursaydım oraya da kitle çekebilirdim birşeyler olabilirdi :) Anlık 500 kişiye kadar çekim yapabiliyorum. Zorlasam dahada artırabilirim script kurmayı beceremedim ahhh sizler kadar bilgim olsa ahhh ahhh :)
Tevfik
bir bilgi almak istiyorum. benimde 26K full organik facebook sayfam var ama facebook erişimi aşırı derece kısıtlıyor. insanların daha fazla görebilmesi için reklam ver diyor, buna zorluyor. ben bu organik ziyaretçimin tamamına nasıl ulaşabilirim?
erdemoglu
@tevfik hocam bunun tek sebebi yasalara uygun olmayan içerik üretmeniz veya websitede paylaştınız onun lınkını facede paylaştınız tek sebebi budur hocam

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol