payu nedir nasıl kullanılır

ABaris
Payu Nedir?

Payu, kullanıcılarına çevrim içi ödeme teknolojisi sağlayan bir fintech şirketidir. 2002 yılında kurulan Payu şirketinin merkezi Hollanda'dır. Çevrimiçi işletmelerin web ve mobil uygulamalarla entegre edilebilecek ödeme yöntemleri ile ödemeleri kabul etmelerini ve işlemelerini sağlar. 2018 yılından itibaren de 17 ülkede hizmet vermeye başlamıştır. Bu ülkelerden biri de Türkiye'dir. Kısaca Payu, dünyanın çeşitli bölgelerinde, hepsi edinilmiş ve Payu grubuna dahil edilmiş çoklu ödeme ağ geçitlerinin sonucudur.

Payu Nasıl Kullanılır?

Payu, resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla kayıt olabilirsiniz. Daha sonra ödeme sistemi ile işletmeler kolayca sanal pos hizmeti alabilirsiniz. Payu'nun sunduğu ayrıcalıklardan biri de firmalar sanal pos almak için ayrıca bankalara başvurmalarına gerek kalmaz. Payu ile yapılan işlemler neticesinde, tüm anlaşmalı bankaların sanal pos alabilir. Taksitli ve taksitsiz olmak üzere tahsilatlarınızı online olarak hemen alabilirsiniz. Yine Payu ortak ödeme sayfası üzerinden de ödeme alabileceğiniz gibi kendi websitesiniz üzerinden de özel ödeme arayüzünü açabilirsiniz.
Anlaşmalı 7 bankanın kredi kartlarına taksit yapabilirsiniz, banka kartıyla da ödeme alabilirsiniz. Gelişmiş güvenlik filtresi sayesinde muhtemel zararlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Payu Yönetim Paneli sayesinde anlık olarak finansal ve yönetimsel raporlarınıza ulaşabilirsiniz. Yine satış, promosyon ve ürün performanslarınızı da izleyebilirsiniz. Banka kartı ve kredi kartınız ile ödeme alabilirsiniz.
Günümüz itibariyle internet üzerinden çok sayıda ödeme platformunun etkili bir şekilde hizmet sunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en temel özelliğin ise, güvenlik olduğu unutulmamalıdır. Zira güvenli bir alışverişe olanak sağlayan ödeme sistemleri sayesinde sorunsuz bir şekilde alışveriş işlemlerinin yapılması mümkün olmaktadır.
alexkidd
yakın zamanda tüm süreci iyzico tarafına devredip piyasadan çekileceğini düşünüyorum. geçen gün payu ile görüşüp onay alan bir arkadaşımı iyzicodan aramış ve destek sağlamışlar. sanırım satın alım sonrası payu geri plana çekiliyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol