facebook

helvetica
Kullanmaktan haz etmediğim arkadaşlık sitesi.

mavi rengi güven vermesi insan psikolojisinde bilinen bir durumdur.Sanırım facebook'un hızla yükselişinde etkisi var.

dmca protection

ABaris
telif hakkı talep eden kişilerin google dizinlerindeki indexleri sildirmek için başvurdukları koruma yöntemidir. örneğin windows 10 format cd si indir isimli konuyu microsoft’un dmca yoluyla sildirmesidir.

r10.net

Tevfik
binlerce webmaster arkadaşın ekmek yediği sağlam bir platformdur.

yaklaşık 6 yıldır üyeyim ve daha önceki üyeliğimi hatırlamadım (hâlen de hatırlamıyorum). ama iyi ki de hatırlamıyorum çünkü jenerik ismimle kayıt oldum :)

yönetim ekibinden tutun, üyelerine kadar profesyonel bir ekibe sahip. aynı düşünceleri wm aracı içinde söylerim (bkz:wmaracı)

domainimizin başkası tarafından alınması

HBRyzen
kendi domainimizin başka biri tarafındann alınması, çoğu webmaster'ın yaşadığı bir olaydır hani domainin tescil süresi biter de unutursun ve başkası alır ya... işte o acı evlat ya da aşk acısı gibidir... ve kendine yediremezsin... özellikle de hugedomain.com tarafından alınmışsa o zaman da güzel bir söversin.... :)

geçenlerde bunu birdaha tecrübe ettim olay şöyle;

WMAracı.com'da dizimov.net için bir film & dizi sitesi kursam nasıl olur diye konu açtım herkes iyi güzel dedi ve almaya karar verdim aslında benim hatamdı öyle bir şey yapmamam gerekirdi ama olan oldu... her neyse biri de çıktı ve benden önce davranıp domaini kendine tescil ettirmiş... hadi hayırlısı :)

(bkz:domain)

hugedomains.com

sisvo
en nefret ettigim site. o kadar igrenc ve yuzsuz insanlar olmalilar ki bu kadar ucuza (!) satiyorlar. cidden alan var midir, orasini bilemem ama bunlara 1 cent kazandirmamak gerek!

trust rank

HBRyzen
TrustRank, Yahoo ve Stanford Üniversite'nin İşbirliği ile oluşturulmuş ve Spam ile mücadele için ortaya çıkmış bir spam link analiz ve puanlandırma algoritmasıdır.

(bkz:PageRank)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol