seo çalısması yaptıracam derken paranızdan olmayın

ABaris
Arama motoru dostu bir site sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bazen tek hedefimiz olur arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak. Hatta bazı sitelerin tek hedefi ilk sırada olmaktır. Aslında hedefte bir sıkıntı yok da, hedefe ulaşmakta büyük sıkıntı var. Hedefimiz büyük olduğundan olsa gerek, hedefe ulaşırken hedef ortadan kalkabiliyor. Evet evet yanlış duymadınız, hedefimizin ne olduğunu unutabiliyoruz.

O kadar çok kaptırıyorlar ki kendilerini arama motorlarında ilk sırada olmak için hatalarına çözüm getirmeleri gerektiklerini unutabiliyorlar. Biz burada devreye giriyoruz, sizlerin hatalarına çözüm ortağı olmak için.

Arama motorlarında önde gelen google, yahoo, bing ve yandex gibi şirketlerin farklı çalışma prensipleri vardır. Her arama motoruna farklı ayarlar yapmak gerekebiliyor. Optimizasyon yapmayı sadece backlink çalışması yapmak olarak algılayanlar olabiliyor. Yanlış bir düşünce olduğunu belirtmem gerek sanırım.

Backlink Çalışması SEO Optimizasyonu Değildir!

Arama motoru optimizasyonu yapan firmalar sadece backlink çalışması yapmaz. Ha tabii ki yeni yetme firmalardan bu tarz çalışmalar yapanlar çıkabiliyor. Onlara da paranızı kaptırmamaya bakınız. Bakın yine yanlış okumadınız, paranızı kaptırmaktan bahsediyorum.

SEO çalışması yapıyoruz diye sizden bir güzel para alıyorlar yaptıkları işleri de sadece programla yapıp sizlere güzel de bir rapor sunuyorlar. Raporlar da her nedense süslü püslü oluyor. Göz boyamak için yaptıkları buradan da belli. Bu tarz firmaların yahut kişilerin çalıştıkları müşteri sayısı da çok azdır yahut hiç yoktur.

Peki hocam, kimlere SEO çalışması yaptırmak için güvenebiliriz?

Evet yine güzel bir soru ile karşınızdayım. Hedefinizin arama motorlarında ( google, bing, yandex, yahoo v.b ) ilk sırada çıkmanın olduğunu göz önüne getirelim. İlk sırada çıkmak için gerekli olan SEO çalışması, öyle basit bir çalışmayla meydana gelecek bir olay değildir. Arama motorlarına SEO yazarak ilk sayfada çıkan firmaları bir inceleyin.

Özellikle raporlarına önem vermelisiniz. Nasıl bir çalışma yaptıkları önemli bu konuda. Ondan sonra webmaster forumlarında ki 10 TL'ye SEO çalışması yapıyorum diyenlere kulak verin bir de.

webmaster blogundan alıntıdır

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol