sinemada para iadesi

helvetica
olması gerekendir.şahsen ben yapımcı olsam dağıtımcıya filmlerimin fiyatının yarısını "beğenmezsen iade" şeklinde taahhüt etme şartıyla veririm.
ilk akla gelen eleştiri "ya herkes parasını geri alabilmek için beğenmedim derse" olacaktır.aslında tam da bu fikrin en büyük artısı.
şöyle açıklayım:

> kimse böyle bir vaat de bulunmuyorken sen bulunuyorsan insanlarda kendi filmine güvendiğin algısı oluşur.bu bile başlı başına reklam demek.sinemaya alışkanlığı olmayan kişilerde bile merak uyandırır.
> kötü filmler yüzünden zaman ve para kaybetmekten sıkılmış kitle sırf bu sebebten dolayı bile filmlerini destekler.zira sırf tek bir filmin parasını almak için "beğenmedim" dediğinde, hala senede bilmem kaç tane beğenmeyeceği filme para ödemek zorunda bırakır kendini.müşterinin kendi fırsatına aykırı olur bu davranışı. ayrıca bu imkanı sağlamayan filmere "kendi filminize güvenmiyor musunuz?" sorusu sorulur ki bu da ciddi bir propogandadır.
olur da yapımcı bu strarejiyle çok populer olur ve bu iade hakkı her film için olağan olur, ancak o zaman film satanlar karlarını arttırabilmek için film fiyatlarını yukarıya çekmek isteyebilirler.ancak o da arz-talebin sınırları içerisinde olabilir.
yani ne müşteriye ne yapımcıya bir zararını göremiyorum, aksine ciddi bir ihtiyaç
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol