tr domainler belgesiz alınabilecek

ABaris
TRABİS nedir?“.tr” uzantılı internet alan adı sisteminin ve buna ait merkezi veri tabanının işletilmesine, rehberin oluşturulmasına, güncellenmesine ve rehberlik hizmetinin sunulmasına ve alan adı başvuru işlemlerinin gerçek zamanlı olarak yapılmasına imkân veren, tüm bu faaliyetlerin güvenli ve iş sürekliliğini sağlayacak şekilde gerçekleştirildiği sistemdir.

TRABİS ne zaman faaliyetlerine başlayacak? TRABİS’in faaliyete geçme zamanı ve diğer detaylar www.Nic.TR sayfamız üzerinden duyurulacaktır.

Ne zamana kadar sorumlu değişikliği formu ile işlem yapabilirim?
TRABİS faaliyete geçene kadar Nic.TR işleyişi devam edecektir. TRABİS faaliyete geçene kadar sorumlu değişikliği onay formu ileterek alan adınızın sorumlularını değiştirebilirsiniz.

Tüm alan adlarını belgesiz alabilecek miyiz? ( EN ÇOK MERAK EDİLEN SORU )
Tahsis işlemleri, TRABİS devreye girene kadar mevcut Nic.TR kurallarına göre devam edecektir.
TRABİS devreye girdiğinde gov.tr, edu,tr, bel.tr, k12.tr, av.tr, dr.tr, pol.tr ve tsk.tr alan adı uzantıları belge ile tahsis edilmeye devam edecektir. Com.tr, org.tr, net.tr, gen.tr, biz.tr, tv.tr, web.tr, info.tr, bbs.tr, tel.tr ve name.tr uzantılı alan adları belgesiz olarak ilk gelen alır kuralına göre tahsis edilecektir.
İtirazlarımı BTK’ya mı ileteceğim? Aksi ilan edilene kadar Nic.TR itiraz başvurularını almaya devam edecektir. Yeni uyuşmazlık çözüm mekanizması devreye girdiğinde BTK ve Nic.TR tarafından ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Mart ayına kadar bekleyin ve sabredin çok yakında bu sistem aktif olacaktır sizleri sadece bilgilendirmek istedim.

Duyuruları https://nic.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol