virüs, salgın hastalıklar hakkında filmler

ABaris
CABİN FEVER

Eli Roth’un ormanda bir kabinde bir hafta sonu kaçamağını mahveden et yiyen bir virüs hakkında şaşırtıcı bir başlangıç, karanlık bir mizah çizgisi ile gergin ve rahatsız edici – bir korku filmindeki tüm iyi şeyler.

28 DAYS LATER

Bir laboratuvar şempanzesinden yayılan deneysel bir “öfke” virüsü, Büyük Britanya’yı hayatta kalanlar ve kontamine kanlarını dökerek hastalığı yayan hiper-şiddetli “enfekte” seyrek nüfuslu bir araziye dönüştürür. Bu çığır açan İngiliz destanı, cesur, dijital video estetiğiyle modern zombi filmleri için yeni bir standart oluşturdu.

I DRİNK YOUR BLOOD

Bu sevimsiz ama eğlenceli kült filmde, çılgın ve şiddetli bir Şeytani çete, kuduz enfekte kanla dolu etli turtaları yer ve onları daha da çılgın ve şiddetli yapar. Çete üyeleri daha sonra kasabanın geri kalanına bulaşmak için dışarı çıkarlar.

THE GRAPES OF DEATH

Belki de Fransız erotik korku yönetmeni Jean Rollin’in “Ölüm Üzümleri” filmlerinden en erişilebilir olanı, insanları üzümlere püskürtülen bir pestisit tarafından manyaklara dönüşen küçük bir Fransız kasabasının hikayesini anlatıyor. Bir Rollin pic için şaşırtıcı derecede iyi tempolu ve nispeten aksiyon dolu ve bir sürü açık yara ile, ilk Fransız “gore filmi” olarak biliniyor.

WARNİNG SİGN

“Resident Evil” ve “28 Gün Sonra” nın öncüsü olan, etkileyici bir oyuncu kadrosuna (Sam Waterston, Kathleen Quinlan, Yaphet Kotto) sahip, deneysel bir virüsün işçileri kirlettikten sonra kilitlenen bir hükümet tesisinde geçer, virüs onları öfke dolu manyaklara dönüştürüyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol