wordpress fast external link

ABaris
Web sitelerimizde bulunan makalelerimizde hemen hemen hepsinde dış link, kaynak link bağlantısı ekliyoruz. Peki web sitemizden çıkış yapan ziyaretçiye bu durumu izah edip bilgilendiriyor muyuz ? Örnek verecek olursak; ziyaretcileriniz herhangi bir dış linke tıkladığında yeni sekme açılarak farklı bir linkin açılacağı uyarısı verebilirsiniz. Hatta bu uyarı sayfasına süre belirleyerek istediğiniz sürede dış linkin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Daha da ileri gidelim mi? – İndirme linklerinizde Fast External Link eklentisini kullanabilir ve açılan sayfaya reklamlar ekleyebilirsiniz.

Eklenti nasıl çalışıyor?
Kullanımı oldukca basit. WordPress sitenizde yeni makale yazma esnasında kısa kod kullanarak yönlendirme sayfanızı aktif edebiliyorsunuz. Tabi eklentiyi çalıştırmadan önce yapılması gereken birkaç ayar var.

Aşağıdaki ayarları sırasıyla yapmalısınız.

Redirect, ya da yönlendirme sayfamızı oluşturup içerik kısmına aşağıda bulunan kısa kodu yazıp yayınlayalım. (Reklam kodlarımızı ya da benzeri metinleri bu sayfaya ekleyin)
Eklenti ayarlar sayfamızda bulunan 2. aşamada oluşturduğumuz bu köprü sayfasını seçip ”Ayarları Güncelle” butonuna tıklayalım.
Seçtiğimiz köprü sayfasının doğru olduğunu kontrol edelim.
Hepsi bu kadar! Eklentiniz kuruldu ve ayarları problemsiz tamamladıysanız artık sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Kullandığınız kısa kodun içeriği nedir?
url: Dış linki http:// ya da https:// olarak belirtin.
text: Link bağlantısında görünmesini istediğiniz metini yazın.
class: Link bağlantısına özel olarak class atayabilirsiniz.
type: Köpeü sayfanızı aynı pencerede açmak için default – Yeni pencerede açmak için ise blank yazabilirsiniz.
format: Ziyaretçinin sitenize uğrayıp linke erişmesi için linki şifreleyebilirsiniz. Kullanmak için cryptic yazmanız yeterlidir.
Bu sayede linkiniz şifrelenir ve erişim linki için ziyaretçi daima sitenize uğramak zorunda kalır. Boş bırakmanız durumunda linki doğrudan görebilirler.
Örneğin şu an bulunduğunuz sayfanın şifrelenmiş WW14dHp5NW5iMnRvWHc1cllYSmhMbTAsZEM5M2NDMWhaRzFwYHA5aFpHAXBiaHV3YUhBL2NHAHFHUlV4VFpYUjBhVzVuY3c9PQ== bu kod olur.
Köprü sayfanızda bu şifreli kod çözülür ve belirlenen saniye sonra otomatik olarak yönlendirilir.
time: Link bağlantısına verilen süreyi belirleyebilirsiniz. Ziyaretçi belirttiğiniz saniye boyunca sitenizde kalır. Süre tamamlandığında otomatik olarak dış linke yönlendirilir.
bu başlıktaki tüm girileri gör

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol