wordpress seo'ya uygun bağlantılar

ABaris
Wordpress siteniz için seoya uygun kalıcı bağlantı ayarları yapmak arama sonuçlarında öne çıkmak için oldukça önemli bir konudur.SEO uyumlu URL yapısı SEO kriterleri arasında büyük bir öneme sahiptir.

Uygulaması en basit SEO optimizasyon tekniklerinden birisi olan SEO dostu Kalıcı bağlantılar,ziyaretçi çekebilmenizi sağlayacak en basit kriterdir. Siz de WordPress SEO dostu kalıcı bağlantı ayarlarınızı yaparak SEO kriterlerinden önemli bir tanesini yerine getirmiş ve SEO skorunuza güç katmış olacaksınız.

Seo'ya uyumlu bir kalıcı bağlantı örneği spoilerde verilmiştir;

https:// (1) webmastersozluk.com (2) /blogspot[ (3)1) Http
2)alan adınız
3)hedef dosya yani yazınızın adı

Yukarıda gördüğünüz gibi bir Kalıcı bağlantı temel olarak 3 parçadan oluşur. Birinci parça (http veya https) web üzerinde en yaygın kullanılan iletişim protokolüdür. Bu şuan bizi ilgilendiren URL ögesi değil. Bizim bir URL’de özelleştirebileceğimiz iki bölüm bulunur. Bunlar yukarıdaki ikinci (alan adı) ve üçüncü (hedef dosya adı) parçadır.

Seoya uygun olmayan kalıcı bağlantı nasıl olur spoiler;

https://webmastersozluk.com/?p=2251


(bkz:seo dostu kalıcı bağlantı nedir)

Peki wordpress de nasıl yaparız;

Öncelikle yönetici panelimize giriyoruz. Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar sayfasına gidiyoruz ve açılan sayfada kriterlerimize en uygun olan “Yazı ismi” seçeneğini seçiyoruz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol