yakalanma ihtimali sıfır hırsızlık tekniği

helvetica
öncelikle bu bir hırsızlık önerisi ya da planı değildir.nasıl ki filmlerde kurgusal olarak çeşitli teknikler gösteriliyorsa, bunu da kurgusal bir fikir, bir ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmenizi ve saygı duymanızı istiyorum.
----
bu fikirle yakalanma ihtimalinin sıfır olduğuna inanıyorum.
öncelikle neyi çalacaz? bu soruya cevap vereyim.filmlerde vs. hırsızların rüyasını bankalar telkil eder.ben bunu mantıksız buluyorum zira bankalarda ciddi mevla bırakılmaz.bundan dolayı kurguyu altın gibi değer-yoğun meta içeren kuyumculara göre yapayım.
kuyumcuların artık hepsinde güvenlik sistemleri var.bunu aşmak için elektromagnetik pulse yöntemi kullanacaz.bu aletler elektromagnetik enerji yönlendirerek cihazları çalışmaz hale getirirler.bunu iyi bir elektrik elektronik mühendisiyle üretebilirsiniz.ancak operasyondan önce garantilemek için güvenlik sisteminin üzerinde denenmesi gerekiyor.
bu linkte örneğin cep telefonunu bir türk mühendis etkisiz hale getiriyor:
youtube.com
kuyumcudan altınları çaldık.kamera kaydı var ancak kuyumcunun.bunu aşmak için abd de sadece 3-5 bin dolar arasında satılan, genellikle filmlerde kullanılan oldukça gerçekçi maskelerden alıp en baştan itibaren takmak gerekiyor.bunlar yüzün tamamını kaplar ve taktığınızda ne sizi kimse tanıyabilir ne de maske taktığınızı anlayabilirler.
kuyumcudan çalınan altınlar arabaya yüklenecek.araba caddenin güvenlik kameraları aracılığla tespit konusu olabilir.bunu çözmek için kamera kaydının olmadığı bir yere önceden bir tır parkedilmesi gerekiyor.araba tırın içine girecek.daha sonradan tır ayrı bir istikamette gidecek ve araba bir yere gömülerek yok edilecek.
hırsız daha önceden ayarlanmış bir taksiyle ortadan kaybolacak.
bu yöntemle yakalanma ihtimalini sıfır olarak görüyorum.Allahtan kuyumcum yok.
Kafkef
bU PLANDA SADECE GÜVENLİK KAMERALARINI VE ALARMI ALDATMAK İÇİN BİR PLAN YAPILMIŞ. ANCAK O TIRI BEKLEMEK ARABA BULMAK ARABAYI VEYA TIRI SÜRECEK İNSANLARI BULMAK DA EN ZORU :) DEĞİŞİK BİR KONU OLMUŞ :) :) POLİS GÖRMESİN

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol