confessions

ABaris

1. nesil Admin - Doçent - Admin -

  1. toplam entry 237
  2. takipçi 0
  3. puan 3510

whatsapp web görüntülü konuşma özelliği geldi

ABaris
Dünyanın en çok kullanılan sohbet programı olan WhatsApp, mobil uygulamasındaki görüşme özelliğini web sürümüne ve masaüstü sürümüne getirdi. Kullanıcılar artık tarayıcılar ve masaüstü uygulaması üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapabilecek.

WhatsApp, web sürümü ve masaüstü için geliştirdiği görüşme özelliği, kullanıcılar tarafından uzun süredir bekleniyordu. Geliştirme aşamalarının ardından merakla beklenen özellik adım adım kullanıcılara dağıtılıyor. Henüz tüm dünyada aktif olmayan özelliğin kısa süre içinde aktif olması bekleniyor. Online görüşme gerçekleştiren platformlara ihtiyacın arttığı bugünlerde, WhatsApp web ve masaüstü sürümüne eklenen sesli ve görüntülü görüşme özelliğinin yüksek talep görmesi bekleniyor. Hali hazırda dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulaması olması olan WhatsApp, bu pastadan büyük bir pay alacak gibi gözüküyor.

youtube'dan türkiye'ye temsilci atama kararı

ABaris
“YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik.

YouTube'un Türkiye'deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube'da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye'deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”.

https://www.ntv.com.tr/teknoloji/son-dakika-haberi-youtubedan-turkiyeye-temsilci-atama-karari,61aCr30JS0Sd-gGOAViDXA

canva

ABaris
Canva, kullanıcıların sosyal medya grafikleri, sunumları, posterleri ve diğer görsel içerikleri oluşturmasına olanak tanıyan bir grafik tasarım platformudur. Web'de ve mobilde kullanılabilir ve milyonlarca resim, yazı tipi, şablon ve illüstrasyonu entegre eder.

canva.com

themeforest tasarımım

ABaris
Oldukça güzel bir tasarım. Renk uyumu muhteşem Türklerin arasından öyle tasarımcılar olması oldukça Umut verecek kesinlikle themforest standartlarında bir tema olarak gözüküyor başarılar dilerim :)

themeforest kara cuma indirimleri

ABaris
2020 Kara Cuma yada Efsane Cuma indirimlerinde olan 3 büyük wordprress temaıs

Newspaper Tema

41 DOLAR

https://themeforest.net/item/newspaper/5489609?gclid=CjwKCAiA5IL-BRAzEiwA0lcWYvE1LHlqTtEH1TtsNrcBD62ptss_4Z5j58BWKH4690H4uDy7tj6U_hoCDGQQAvD_BwE


Jnews Tema

41 DOLAR

https://themeforest.net/item/jnews-one-stop-solution-for-web-publishing/20566392?gclid=CjwKCAiA5IL-BRAzEiwA0lcWYpciEOORNiNDENySsKdIyXf4yliExDtOdFz0BI2RL4jMr-dlVSwoAxoCZl8QAvD_BwE

Jannah Tema

39 DOLAR

https://themeforest.net/item/jannah-wordpress-news-magazine-theme/19659555?gclid=CjwKCAiA5IL-BRAzEiwA0lcWYpis1wRS1lpoD6ZZ_QTBd31a7Cw7nDDClZfwGggXLOb7ritmYXhrSBoCxgIQAvD_BwE

wmsozluk mail gelmiyor mu

ABaris
Şu an deneme yaptım ancak herhangi bir sorun yaşanmadan mail iletildi. gereksiz kutusuna düşmüş olabilir mi ?
2
deepx deepx
Yok hocam tüm klasörlere baktım, az önce Gmail ile tekrar denedim fakat yine mail gelmedi. Sanırım Hotmail ile oluyor ama Gmail ile olmuyor.
ABaris ABaris
dönüşün geç olduğunun farkındayım ancak sorun çözüldü :)

adsense ödemeleri ne zaman yapılır

ABaris
AdSense ödemenizin elinize ne zaman geçeceğini mi merak ediyorsunuz? Ödemenizin bu ay mı yoksa önümüzdeki ay mı yapılacağını öğrenmeye mi çalışıyorsunuz? Ödeme sürecinin işleyişi bu kılavuzda açıklanmıştır.
Ödeme alma adımları
İlk AdSense ödemenizin yapılabilmesi için aşağıdaki tüm adımları tamamlamanız gerektiğini lütfen unutmayın.
1. Vergi bilgilerinizi girin (tüm bölgelerde gerekmez)
Bulunduğunuz yere bağlı olarak, vergiyle ilgili bilgiler almamız gerekebilir. Daha fazla bilgi için Vergi bilgilerinizi Google'a nasıl gönderebilirsiniz? başlıklı makaleyi inceleyin.
2. Alacaklı adınızı ve adresinizi onaylayın
Aşağıda açıklanan Kişisel Kimlik Numaraları (PIN) hesabınızdaki posta adresine gönderildiğinden, ödeme adresinizin ve alacaklı adının doğru olduğunu kontrol etmeniz önemlidir. Düzeltmeniz gereken bilgiler varsa alacaklı adını değiştirme veya ödeme adresini değiştirme talimatlarını izleyebilirsiniz.
3. Ödeme şeklinizi seçme
Kazançlarınız ödeme yöntemi seçme eşiğine ulaştığında, ödeme şeklinizi seçebilirsiniz. Ödeme adresinize göre; Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) yoluyla Elektronik Fon Transferi (EFT), banka havalesi, çekler ve Western Union Quick Cash gibi çeşitli ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ödeme şeklinizi nasıl belirleyeceğinizi öğrenin.
4. Adresinizi doğrulayın
Kazançlarınız adres doğrulama eşiğine ulaştığında, AdSense hesabınızdaki alacaklı adresine bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) gönderilir. Tarafınıza ödeme yapabilmemiz için bu PIN'i AdSense hesabınıza girmeniz gerekir. PIN'iniz standart postayla gönderilir ve size ulaşması 2-3 hafta sürebilir. PIN'ler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Adres (PIN) doğrulamaya genel bakış.
5. Ödeme eşiğine ulaşın
Geçerli bakiyeniz ayın sonunda ödeme eşiğine ulaşırsa, 21 günlük bir ödeme işlem süresi başlar. İşlem süresi sona erdiğinde ödeme yapılır. Ödeme zaman çizelgeleri konusunda daha fazla bilgi edinin.
Hesabınızın ödeme eşiğinin 100 TL olduğunu varsayalım. Geçerli bakiyeniz Ocak ayında 100 TL'ye ulaştıysa ve yukarıdaki adımların tümünü uyguladıysanız, Şubat ayının sonunda bir ödeme yaparız.
Geçerli bakiyeniz henüz ödeme eşiğine ulaşmadıysa, kesinleşmiş kazançlarınız bir sonraki aya devredilir ve bakiyeniz eşiğe ulaşılana kadar birikmeye devam eder.
Kazançlarınızı izleme
Ana sayfada, tahmini kazançlarınızın günlük bir özetini görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tahmini AdSense kazançlarınızı hesabınızın Performans raporları sayfasından izleyebilirsiniz. "İşlemler" sayfasındaki bir bağlantıdan ulaşılan "Ödeme makbuzu" da önemli bilgiler içerir.
"İşlemler" sayfasında, önceden yapılmış ödemelerin durumu ve hesaba ilişkin aylık hesaplamalar izlenir. Bu sayfada, hesabınızda yapılan düzenlemelerin yanı sıra, ayrı satır öğeleri olarak hesabınıza kaydedilen kazançları görüntüleyebilirsiniz. Ödemeniz yapıldıktan sonra, ödemeyi "Otomatik ödeme" bağlantısı şeklinde listelenmiş olarak görürsünüz. Ödeme makbuzunu (varsa, yerel para biriminizdeki ödemenizin hesaplanmasında kullanılan döviz kurunun yanı sıra) görmek için bağlantıyı tıklayın.

siteye ikinci kez 301 yönlendirmesi yapmak

ABaris
2.kez ya da daha fazla kere olsun farketmeyen eylemdir. fakat dikkat edilmesi gereken püf nokta şudur ki işl yönlendirdiğiniz site dahil olmak üzere eski domainlerinizin tümünü yeni sitenize yönlendirmeniz gerekiyor.
yani birincisite.com u ikincisite.com'a yönlendirip ardından ücüncüsite.com'u oluşturmuşsanız eğer;

birincisite.com ve
ikincisite.com'un ikisini birden ücüncüsite.com'a yönlendirmeniz gerekmektedir.

aynı şekilde 3 veya 4 kere de yönlendirme yapabilirsiniz. her yaptığınızda bir önceki eski tüm domainleri son ve en yeni sitenize yönlendirmeniz gerekmektedir.

gayri resmi gazete alan adı değerlendirme

ABaris
Gayriresmigazete.com

İsimtescilin 2.99 dolara domain kampanyası olduğu için sırf 2,99 dolara domain alma fırsatını kaçırmamak için aldığım ve aldıktan sonra ne yapacağım ben şimdi bunu dediğim bir domain.

ZAYTUNG benzeri uydurma haber gazetesi veya farklı bir mizah sitesi olabilir mi sizce :?

Yada satsak para eder mi ?

Ne düşünüyorsunuz ?

siteyi analiz etmek

ABaris
Maddeleri listeleyerek ve sıraya koyarak nasıl yapmamız gerektiğine bir göz atalım.


• İncelemek istediğiniz sitenin, inceleme işlemine görsel açıdan başlayınız. Tema, logo ve benzeri grafikler üzerinden incelemeye başlanır.

• Grafikler üzerinden inceleme işleminin ardından sıra geldi, sitenin seo açısından incelenmesine. İncelediğiniz sitenin seo ayarlarına, çalışmalarına ve hareketlerini inceleyiniz.

• Seo hareketleri incelenmesi ardından, sosyal medya çalışmalarını inceleyiniz. İncelediğiniz site sosyal medya üzerinde nasıl bir hakimiyet kurmuş? Kurmuş olduğu hakimiyeti hangi çalışmalarla başarmıştır? Bu maddede bahsi geçen soruların cevaplarını bulma odaklı incelemeler yapılır.

• Sosyal medya incelenmesi ardından, backlink çalışmalarını incelemelisiniz. Hangi siteden, hangi bağlantısına, hangi yolla ve nasıl almış olduğunu incelemelisiniz.

• Backlink çalışmaları inceleme aşamasından sonra, sitenin alt yapısını inceleyiniz. Hangi sistemi kullanıyor ve neden kullanıyor? Bu sorunun cevabı bulunma odaklı inceleme yapılır.

• Platformlarda incelediğiniz site hakkında neler karalanmış? Bu sorunun cevabını bulma odaklı inceleme yapınız. Site sosyal platformlarda nasıl bir izlenim bırakmış?

Detaylı bir inceleme ardından başarılı sonuçlar elde etmeniz için tüm maddeleri uygulamalısınız.

seo çalısması yaptıracam derken paranızdan olmayın

ABaris
Arama motoru dostu bir site sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bazen tek hedefimiz olur arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak. Hatta bazı sitelerin tek hedefi ilk sırada olmaktır. Aslında hedefte bir sıkıntı yok da, hedefe ulaşmakta büyük sıkıntı var. Hedefimiz büyük olduğundan olsa gerek, hedefe ulaşırken hedef ortadan kalkabiliyor. Evet evet yanlış duymadınız, hedefimizin ne olduğunu unutabiliyoruz.

O kadar çok kaptırıyorlar ki kendilerini arama motorlarında ilk sırada olmak için hatalarına çözüm getirmeleri gerektiklerini unutabiliyorlar. Biz burada devreye giriyoruz, sizlerin hatalarına çözüm ortağı olmak için.

Arama motorlarında önde gelen google, yahoo, bing ve yandex gibi şirketlerin farklı çalışma prensipleri vardır. Her arama motoruna farklı ayarlar yapmak gerekebiliyor. Optimizasyon yapmayı sadece backlink çalışması yapmak olarak algılayanlar olabiliyor. Yanlış bir düşünce olduğunu belirtmem gerek sanırım.

Backlink Çalışması SEO Optimizasyonu Değildir!

Arama motoru optimizasyonu yapan firmalar sadece backlink çalışması yapmaz. Ha tabii ki yeni yetme firmalardan bu tarz çalışmalar yapanlar çıkabiliyor. Onlara da paranızı kaptırmamaya bakınız. Bakın yine yanlış okumadınız, paranızı kaptırmaktan bahsediyorum.

SEO çalışması yapıyoruz diye sizden bir güzel para alıyorlar yaptıkları işleri de sadece programla yapıp sizlere güzel de bir rapor sunuyorlar. Raporlar da her nedense süslü püslü oluyor. Göz boyamak için yaptıkları buradan da belli. Bu tarz firmaların yahut kişilerin çalıştıkları müşteri sayısı da çok azdır yahut hiç yoktur.

Peki hocam, kimlere SEO çalışması yaptırmak için güvenebiliriz?

Evet yine güzel bir soru ile karşınızdayım. Hedefinizin arama motorlarında ( google, bing, yandex, yahoo v.b ) ilk sırada çıkmanın olduğunu göz önüne getirelim. İlk sırada çıkmak için gerekli olan SEO çalışması, öyle basit bir çalışmayla meydana gelecek bir olay değildir. Arama motorlarına SEO yazarak ilk sayfada çıkan firmaları bir inceleyin.

Özellikle raporlarına önem vermelisiniz. Nasıl bir çalışma yaptıkları önemli bu konuda. Ondan sonra webmaster forumlarında ki 10 TL'ye SEO çalışması yapıyorum diyenlere kulak verin bir de.

webmaster blogundan alıntıdır

web tasarım denilince ilk akla gelen

ABaris
Zamanında teslimatı gerçekleştirilemeyen işler
• Kullanıcı memnuniyeti önemsenmeyen davranışlar
• Profesyonel ekip çalışma yöntemini algı haline getirmeye çalışan firmalar
• Sahte referanslar ile kaçak şekilde yönetimi sürdüren firmalar
• Web Tasarım Fiyatları konusundaki başarısız fiyat politikası uygulayan firmalar.


Kurumsal Web Tasarım

Maddeler halinde listelenen durumlardan, müşteriler büyük oranda şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Yapılan sektör incelenmesi sonucunda bu durumları halletmiş ve müşteri odaklı çalışan bir web tasarım ve yazılım üreten firma bulduk.


Web Ajansı olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda bulduğumuz firmayı sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız ki sektöründeki sahip olduğu referanslar göz ardı edilse dahi yapmış olduğu tasarımları gönül rahatlığı ile bizlerle paylaşabiliyorlar.


Uygun fiyat politikasını yaptırım olarak müşterilerine sunan ve web tasarım fiyatları konusundaki başarısına başarı katmaya devam eden firma, tasarımlarını oluştururken bazı hususları dikkate almaktadır. Bunları liste halinde sizlere sunalım.

• Kurumsal değere sahip olan tasarımlarındaki reklam bölümlerini yok saymaları
• İskelet sistemi dahilinde tasarımlarını kodlamaları
• Responsive özelliğini bütün tasarımlarında kullanmaları ki, ziyaretçileriniz için bu konuda dikkat edilmesi gerekiyor. Sonuçta herkes aynı tarayıcıdan ve bilgisayardan bağlanmayacaktır web sitenize.
•Alanlarında ün yapmış ekip kadrosuyla beraber temiz ve titiz şekilde çalışma yürütmeleri
• Gerek bireysel gerekse de kurumsal tarzda tasarım kodlarken yapılan kodlama işlemlerinden sonra gereksiz kodları silerek temiz bir tasarım oluşturma amacını gütmektedirler.


Sadece web tasarım yapmaktan ziyade artık hazır olarak sunulan seo paketlerini de sitelerinden satın alma imkanını siz, değerli müşterilerine ve kullanıcılarına vermektedir.

Bir web siteniz var ise hem tasarımınızı hem de arama motoru optimizasyonu adı altında yapılan işlemleri bahsi geçen firmaya yaparsanız hem maddi hem de manevi açıdan büyük gelirler elde edebilmeniz muhtemeldir.

Yapılan seo paketlerindeki işlemlerden sonra siteniz büyük oranda arama motorlarındaki hedef kelimenizde, ilk sıralara gelecektir ve yeni müşterilerinizi kucaklayacaktır. Yani bahsi geçen firma sizlere hem yeni maddi kazanç kapısı açıyor hem de zaman açısından kar zarar sağlamaktadır.

alıntıdır

ziyaretçi bazlı seo

ABaris
Bugün siz takipçilerime kaliteli ve doğru ziyaretçi akışı için neler yapmanız konusunda bilgilendireceğim. Sizlerde yaptırdığımız SEO çalışmalarından sonra internet sitenizin daha fazla ziyaret ve tıkanmasını isteriz. Doğru ve zamanı yayılmış yapılan çalışmalarda tekil ve yerli ziyaretçi sayısında doğru ve yerinde artış gözlemleriz.


Bu artışın doğru ve düşüş yaşanmayacak şekilde ki çalışmalara tabii tutulması gerekmektedir. Aynı zamanda kısa dönemde yapılan çalışmaların sitelere katkılarından fazla zararları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yapılan çalışmalar genellikle, spam ziyaretçi ve zirveden dibe düşüş hit gerçekleşmektedir. Hatta spam yorumlar ve trafik kaynağınız da oluşan dalgalanmalara da şahit olacaksınız. Bu türden olumsuz durumları yaşamak istemiyorsanız profesyonel ve periyotlu çalışamalar yaptırın.


Kendinizde bu düzenli ve zamana yayılmış çalışmalar yapmak istiyorsanız, blogumda yer alan tüm makale ve tüm püf noktaları ile sizlerin ihtiyacını karşılayacak niteliktedir.Eğer çalışmalarınız bir firma tarafından gerçekleşiyorsa anlık ve haftalık raporlama isteyiniz. Kazandırılan link ve reklam alınan web sitelerin doğru ve kaliteli olup olmadığına dikkat edin. Bu arada içeriği ve kategorisi, reklam alınan web siteler ile uygun olmasını firmanızdan bizzat isteyiniz.


SEO ile ilgili görsel sonucu Trafik akışını kontrol edebileceğiniz ve izleyeceğinizi sağlayan internet siteleri;

• Google Analytics
• Yandex Metrica
• Trafik akışı ile ilgili eklentiler
• Kullandığınız altyapının arayüzünde

Blog,kişisel ve forum gibi web sitelerin doğru ve yerli ziyaretçi ile alanınına göre prestiji artmaktadır. Bu yüzden kaliteli ve kalıcı bir çalışma ile takipçi ve kullanıcı saysını arttırırsınız. Ziyaretçi bazlı SEO ve diğer çalışmalardan daha önemli ve sonuç odaklı çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu yüzden yaptıracağınız firma ve şahıslar bu tarz kriterlerin göz önünde bulundurarak bir çalışma üretmesi gerekir.

Alıntıdır
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol