confessions

ABaris

1. nesil Admin - Doçent - Admin -

  1. toplam entry 226
  2. takipçi 0
  3. puan 3160

wmsozluk mail gelmiyor mu

ABaris
Şu an deneme yaptım ancak herhangi bir sorun yaşanmadan mail iletildi. gereksiz kutusuna düşmüş olabilir mi ?
1
deepx deepx
Yok hocam tüm klasörlere baktım, az önce Gmail ile tekrar denedim fakat yine mail gelmedi. Sanırım Hotmail ile oluyor ama Gmail ile olmuyor.

adsense ödemeleri ne zaman yapılır

ABaris
AdSense ödemenizin elinize ne zaman geçeceğini mi merak ediyorsunuz? Ödemenizin bu ay mı yoksa önümüzdeki ay mı yapılacağını öğrenmeye mi çalışıyorsunuz? Ödeme sürecinin işleyişi bu kılavuzda açıklanmıştır.
Ödeme alma adımları
İlk AdSense ödemenizin yapılabilmesi için aşağıdaki tüm adımları tamamlamanız gerektiğini lütfen unutmayın.
1. Vergi bilgilerinizi girin (tüm bölgelerde gerekmez)
Bulunduğunuz yere bağlı olarak, vergiyle ilgili bilgiler almamız gerekebilir. Daha fazla bilgi için Vergi bilgilerinizi Google'a nasıl gönderebilirsiniz? başlıklı makaleyi inceleyin.
2. Alacaklı adınızı ve adresinizi onaylayın
Aşağıda açıklanan Kişisel Kimlik Numaraları (PIN) hesabınızdaki posta adresine gönderildiğinden, ödeme adresinizin ve alacaklı adının doğru olduğunu kontrol etmeniz önemlidir. Düzeltmeniz gereken bilgiler varsa alacaklı adını değiştirme veya ödeme adresini değiştirme talimatlarını izleyebilirsiniz.
3. Ödeme şeklinizi seçme
Kazançlarınız ödeme yöntemi seçme eşiğine ulaştığında, ödeme şeklinizi seçebilirsiniz. Ödeme adresinize göre; Avrupa Tek Ödeme Alanı (SEPA) yoluyla Elektronik Fon Transferi (EFT), banka havalesi, çekler ve Western Union Quick Cash gibi çeşitli ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ödeme şeklinizi nasıl belirleyeceğinizi öğrenin.
4. Adresinizi doğrulayın
Kazançlarınız adres doğrulama eşiğine ulaştığında, AdSense hesabınızdaki alacaklı adresine bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) gönderilir. Tarafınıza ödeme yapabilmemiz için bu PIN'i AdSense hesabınıza girmeniz gerekir. PIN'iniz standart postayla gönderilir ve size ulaşması 2-3 hafta sürebilir. PIN'ler hakkında daha fazla bilgi için bkz. Adres (PIN) doğrulamaya genel bakış.
5. Ödeme eşiğine ulaşın
Geçerli bakiyeniz ayın sonunda ödeme eşiğine ulaşırsa, 21 günlük bir ödeme işlem süresi başlar. İşlem süresi sona erdiğinde ödeme yapılır. Ödeme zaman çizelgeleri konusunda daha fazla bilgi edinin.
Hesabınızın ödeme eşiğinin 100 TL olduğunu varsayalım. Geçerli bakiyeniz Ocak ayında 100 TL'ye ulaştıysa ve yukarıdaki adımların tümünü uyguladıysanız, Şubat ayının sonunda bir ödeme yaparız.
Geçerli bakiyeniz henüz ödeme eşiğine ulaşmadıysa, kesinleşmiş kazançlarınız bir sonraki aya devredilir ve bakiyeniz eşiğe ulaşılana kadar birikmeye devam eder.
Kazançlarınızı izleme
Ana sayfada, tahmini kazançlarınızın günlük bir özetini görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tahmini AdSense kazançlarınızı hesabınızın Performans raporları sayfasından izleyebilirsiniz. "İşlemler" sayfasındaki bir bağlantıdan ulaşılan "Ödeme makbuzu" da önemli bilgiler içerir.
"İşlemler" sayfasında, önceden yapılmış ödemelerin durumu ve hesaba ilişkin aylık hesaplamalar izlenir. Bu sayfada, hesabınızda yapılan düzenlemelerin yanı sıra, ayrı satır öğeleri olarak hesabınıza kaydedilen kazançları görüntüleyebilirsiniz. Ödemeniz yapıldıktan sonra, ödemeyi "Otomatik ödeme" bağlantısı şeklinde listelenmiş olarak görürsünüz. Ödeme makbuzunu (varsa, yerel para biriminizdeki ödemenizin hesaplanmasında kullanılan döviz kurunun yanı sıra) görmek için bağlantıyı tıklayın.

siteye ikinci kez 301 yönlendirmesi yapmak

ABaris
2.kez ya da daha fazla kere olsun farketmeyen eylemdir. fakat dikkat edilmesi gereken püf nokta şudur ki işl yönlendirdiğiniz site dahil olmak üzere eski domainlerinizin tümünü yeni sitenize yönlendirmeniz gerekiyor.
yani birincisite.com u ikincisite.com'a yönlendirip ardından ücüncüsite.com'u oluşturmuşsanız eğer;

birincisite.com ve
ikincisite.com'un ikisini birden ücüncüsite.com'a yönlendirmeniz gerekmektedir.

aynı şekilde 3 veya 4 kere de yönlendirme yapabilirsiniz. her yaptığınızda bir önceki eski tüm domainleri son ve en yeni sitenize yönlendirmeniz gerekmektedir.

gayri resmi gazete alan adı değerlendirme

ABaris
Gayriresmigazete.com

İsimtescilin 2.99 dolara domain kampanyası olduğu için sırf 2,99 dolara domain alma fırsatını kaçırmamak için aldığım ve aldıktan sonra ne yapacağım ben şimdi bunu dediğim bir domain.

ZAYTUNG benzeri uydurma haber gazetesi veya farklı bir mizah sitesi olabilir mi sizce :?

Yada satsak para eder mi ?

Ne düşünüyorsunuz ?

siteyi analiz etmek

ABaris
Maddeleri listeleyerek ve sıraya koyarak nasıl yapmamız gerektiğine bir göz atalım.


• İncelemek istediğiniz sitenin, inceleme işlemine görsel açıdan başlayınız. Tema, logo ve benzeri grafikler üzerinden incelemeye başlanır.

• Grafikler üzerinden inceleme işleminin ardından sıra geldi, sitenin seo açısından incelenmesine. İncelediğiniz sitenin seo ayarlarına, çalışmalarına ve hareketlerini inceleyiniz.

• Seo hareketleri incelenmesi ardından, sosyal medya çalışmalarını inceleyiniz. İncelediğiniz site sosyal medya üzerinde nasıl bir hakimiyet kurmuş? Kurmuş olduğu hakimiyeti hangi çalışmalarla başarmıştır? Bu maddede bahsi geçen soruların cevaplarını bulma odaklı incelemeler yapılır.

• Sosyal medya incelenmesi ardından, backlink çalışmalarını incelemelisiniz. Hangi siteden, hangi bağlantısına, hangi yolla ve nasıl almış olduğunu incelemelisiniz.

• Backlink çalışmaları inceleme aşamasından sonra, sitenin alt yapısını inceleyiniz. Hangi sistemi kullanıyor ve neden kullanıyor? Bu sorunun cevabı bulunma odaklı inceleme yapılır.

• Platformlarda incelediğiniz site hakkında neler karalanmış? Bu sorunun cevabını bulma odaklı inceleme yapınız. Site sosyal platformlarda nasıl bir izlenim bırakmış?

Detaylı bir inceleme ardından başarılı sonuçlar elde etmeniz için tüm maddeleri uygulamalısınız.

seo çalısması yaptıracam derken paranızdan olmayın

ABaris
Arama motoru dostu bir site sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bazen tek hedefimiz olur arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak. Hatta bazı sitelerin tek hedefi ilk sırada olmaktır. Aslında hedefte bir sıkıntı yok da, hedefe ulaşmakta büyük sıkıntı var. Hedefimiz büyük olduğundan olsa gerek, hedefe ulaşırken hedef ortadan kalkabiliyor. Evet evet yanlış duymadınız, hedefimizin ne olduğunu unutabiliyoruz.

O kadar çok kaptırıyorlar ki kendilerini arama motorlarında ilk sırada olmak için hatalarına çözüm getirmeleri gerektiklerini unutabiliyorlar. Biz burada devreye giriyoruz, sizlerin hatalarına çözüm ortağı olmak için.

Arama motorlarında önde gelen google, yahoo, bing ve yandex gibi şirketlerin farklı çalışma prensipleri vardır. Her arama motoruna farklı ayarlar yapmak gerekebiliyor. Optimizasyon yapmayı sadece backlink çalışması yapmak olarak algılayanlar olabiliyor. Yanlış bir düşünce olduğunu belirtmem gerek sanırım.

Backlink Çalışması SEO Optimizasyonu Değildir!

Arama motoru optimizasyonu yapan firmalar sadece backlink çalışması yapmaz. Ha tabii ki yeni yetme firmalardan bu tarz çalışmalar yapanlar çıkabiliyor. Onlara da paranızı kaptırmamaya bakınız. Bakın yine yanlış okumadınız, paranızı kaptırmaktan bahsediyorum.

SEO çalışması yapıyoruz diye sizden bir güzel para alıyorlar yaptıkları işleri de sadece programla yapıp sizlere güzel de bir rapor sunuyorlar. Raporlar da her nedense süslü püslü oluyor. Göz boyamak için yaptıkları buradan da belli. Bu tarz firmaların yahut kişilerin çalıştıkları müşteri sayısı da çok azdır yahut hiç yoktur.

Peki hocam, kimlere SEO çalışması yaptırmak için güvenebiliriz?

Evet yine güzel bir soru ile karşınızdayım. Hedefinizin arama motorlarında ( google, bing, yandex, yahoo v.b ) ilk sırada çıkmanın olduğunu göz önüne getirelim. İlk sırada çıkmak için gerekli olan SEO çalışması, öyle basit bir çalışmayla meydana gelecek bir olay değildir. Arama motorlarına SEO yazarak ilk sayfada çıkan firmaları bir inceleyin.

Özellikle raporlarına önem vermelisiniz. Nasıl bir çalışma yaptıkları önemli bu konuda. Ondan sonra webmaster forumlarında ki 10 TL'ye SEO çalışması yapıyorum diyenlere kulak verin bir de.

webmaster blogundan alıntıdır

web tasarım denilince ilk akla gelen

ABaris
Zamanında teslimatı gerçekleştirilemeyen işler
• Kullanıcı memnuniyeti önemsenmeyen davranışlar
• Profesyonel ekip çalışma yöntemini algı haline getirmeye çalışan firmalar
• Sahte referanslar ile kaçak şekilde yönetimi sürdüren firmalar
• Web Tasarım Fiyatları konusundaki başarısız fiyat politikası uygulayan firmalar.


Kurumsal Web Tasarım

Maddeler halinde listelenen durumlardan, müşteriler büyük oranda şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Yapılan sektör incelenmesi sonucunda bu durumları halletmiş ve müşteri odaklı çalışan bir web tasarım ve yazılım üreten firma bulduk.


Web Ajansı olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda bulduğumuz firmayı sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız ki sektöründeki sahip olduğu referanslar göz ardı edilse dahi yapmış olduğu tasarımları gönül rahatlığı ile bizlerle paylaşabiliyorlar.


Uygun fiyat politikasını yaptırım olarak müşterilerine sunan ve web tasarım fiyatları konusundaki başarısına başarı katmaya devam eden firma, tasarımlarını oluştururken bazı hususları dikkate almaktadır. Bunları liste halinde sizlere sunalım.

• Kurumsal değere sahip olan tasarımlarındaki reklam bölümlerini yok saymaları
• İskelet sistemi dahilinde tasarımlarını kodlamaları
• Responsive özelliğini bütün tasarımlarında kullanmaları ki, ziyaretçileriniz için bu konuda dikkat edilmesi gerekiyor. Sonuçta herkes aynı tarayıcıdan ve bilgisayardan bağlanmayacaktır web sitenize.
•Alanlarında ün yapmış ekip kadrosuyla beraber temiz ve titiz şekilde çalışma yürütmeleri
• Gerek bireysel gerekse de kurumsal tarzda tasarım kodlarken yapılan kodlama işlemlerinden sonra gereksiz kodları silerek temiz bir tasarım oluşturma amacını gütmektedirler.


Sadece web tasarım yapmaktan ziyade artık hazır olarak sunulan seo paketlerini de sitelerinden satın alma imkanını siz, değerli müşterilerine ve kullanıcılarına vermektedir.

Bir web siteniz var ise hem tasarımınızı hem de arama motoru optimizasyonu adı altında yapılan işlemleri bahsi geçen firmaya yaparsanız hem maddi hem de manevi açıdan büyük gelirler elde edebilmeniz muhtemeldir.

Yapılan seo paketlerindeki işlemlerden sonra siteniz büyük oranda arama motorlarındaki hedef kelimenizde, ilk sıralara gelecektir ve yeni müşterilerinizi kucaklayacaktır. Yani bahsi geçen firma sizlere hem yeni maddi kazanç kapısı açıyor hem de zaman açısından kar zarar sağlamaktadır.

alıntıdır

ziyaretçi bazlı seo

ABaris
Bugün siz takipçilerime kaliteli ve doğru ziyaretçi akışı için neler yapmanız konusunda bilgilendireceğim. Sizlerde yaptırdığımız SEO çalışmalarından sonra internet sitenizin daha fazla ziyaret ve tıkanmasını isteriz. Doğru ve zamanı yayılmış yapılan çalışmalarda tekil ve yerli ziyaretçi sayısında doğru ve yerinde artış gözlemleriz.


Bu artışın doğru ve düşüş yaşanmayacak şekilde ki çalışmalara tabii tutulması gerekmektedir. Aynı zamanda kısa dönemde yapılan çalışmaların sitelere katkılarından fazla zararları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yapılan çalışmalar genellikle, spam ziyaretçi ve zirveden dibe düşüş hit gerçekleşmektedir. Hatta spam yorumlar ve trafik kaynağınız da oluşan dalgalanmalara da şahit olacaksınız. Bu türden olumsuz durumları yaşamak istemiyorsanız profesyonel ve periyotlu çalışamalar yaptırın.


Kendinizde bu düzenli ve zamana yayılmış çalışmalar yapmak istiyorsanız, blogumda yer alan tüm makale ve tüm püf noktaları ile sizlerin ihtiyacını karşılayacak niteliktedir.Eğer çalışmalarınız bir firma tarafından gerçekleşiyorsa anlık ve haftalık raporlama isteyiniz. Kazandırılan link ve reklam alınan web sitelerin doğru ve kaliteli olup olmadığına dikkat edin. Bu arada içeriği ve kategorisi, reklam alınan web siteler ile uygun olmasını firmanızdan bizzat isteyiniz.


SEO ile ilgili görsel sonucu Trafik akışını kontrol edebileceğiniz ve izleyeceğinizi sağlayan internet siteleri;

• Google Analytics
• Yandex Metrica
• Trafik akışı ile ilgili eklentiler
• Kullandığınız altyapının arayüzünde

Blog,kişisel ve forum gibi web sitelerin doğru ve yerli ziyaretçi ile alanınına göre prestiji artmaktadır. Bu yüzden kaliteli ve kalıcı bir çalışma ile takipçi ve kullanıcı saysını arttırırsınız. Ziyaretçi bazlı SEO ve diğer çalışmalardan daha önemli ve sonuç odaklı çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu yüzden yaptıracağınız firma ve şahıslar bu tarz kriterlerin göz önünde bulundurarak bir çalışma üretmesi gerekir.

Alıntıdır

satış ortaklığı pazarlaması için en iyi yol

ABaris
1. JivoChat Satış Ortaklığı Programı
Online işler, dijital girişimcilik ve web platformlarında içerik üreticisi iseniz, kendi ortaklık programımız ilk göstergedir. Metin veya video olsun, Jivochat hakkında içerik oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm pazarlama materyallerini sunuyoruz. Programımıza kaydedilen her site, getirilen müşterilerin yaptıkları ödemelerin %30'unu alır. Ayrıca, müşterilerin hesaplarını yapılandırmalarına yardımcı olmak için müşteri hesaplarına erişerek ayarlamalar yapabilir, müşterilerinizin ödemelerini takip edebilir ve denetleyebilirsiniz. JivoChat'ın herhangi bir zamanda herhangi bir şüpheyi netleştirmek için teknik destek sağladığını da hatırlatmak gerekir.

2. Eduzz
İnternetteki eğitim ürünlerinin yaratıcıları ve bölgedeki dijital etkilenenler için en iyi platformlardan biridir. Eduzz, bir müşterinin yaptığı her ödeme için bağlı kuruluşlarınıza ödeme yapmanın yanı sıra, tek tıklamayla alışveriş araçları sağlama olanağı sağlar, ürünler için komisyonlar oluşturmanıza olanak tanır.

Eduzz platformu sitenize hızlı bir sayfa oluşturucusu da getiriyor ve Jivochat'ın kendisi de dahil olmak üzere çeşitli araçlar (Brezilya Portekizcesi dilinde) ile entegrasyona izin veriyor.

3. Hotmart
Satılan ürün türleri ile ilgili daha genel bir önerinin yanında, Hotmart satılık ve göstermelik ürünler için bilgi eklemenize izin verir. Şu anda, Hotmart, ürün satış değerinin %1'inden %80'ine kadar olan komisyonlarla, 24 ürün kategorisinin dahil edilmesini sağlar. Özellikleri arasında, ödeme sayfasını özelleştirme fırsatını vurgulayabiliriz - videoları sayfada eklemenize izin veriyor! - ve diğerleri arasında 10 En İyi E-Posta Pazarlama Aracı ile entegrasyon sunuyor.

4. Monetizze
Hotmart gibi Monetizze da farklı kategorideki ürünleri eklemenize izin veren bir platformdur. Hizmetiyle ilişkili üreticilerin ve ortakların dönüşümlerini kolaylaştırmaya odaklanan Monetizze, Facebook'a ek olarak Google veya Bing gibi arama araçlarının dönüşüm pikselini dahil etme imkanı gibi araçları getiriyor. Ayrıca, komisyon tutarı belirlenecek ürünleri satmak da mümkündür ve bunların özel işlevlerinden birisi, alacaklılara ön ödeme yöntemidir. İş ortağınızın ihtiyacına göre satış değerini tahmin etmenize olanak tanır.

5. UOL Affiliates
UOL üyelik portalı da benimsenmesi gereken en iyi programlardan biridir. Başlıca avantajlarından biri, platformun talep ettiği hizmet değerinin düşük olmasıdır : komisyonları R$30,00 değerine ulaştıklarında aktarmak mümkündür. Programlar, üreticiler için, 15 farklı kategoriye kadar ürün eklemenize ve ürününüzün bağlı ağında ürününüzün satış kazançlarını izleyebilmenize olanak tanır.

6. Amazon Affiliate Program

Metnin başında belirttiğimiz gibi, Amazon İş Ortağı Programı, bugüne kadarki programlar arasında en yaşlı olanıdır. Unutmayın ki yalnızca büyük e-ticaret ağının mağazasında satılan ürünlerin bağlantılarını pazarlayabilecek içerik üreticileri içindir.

Bununla birlikte, Amazon'da satılacak ürünleri yaratmak mümkün olduğundan, dijital etkileri olanları üyelik programına katılmaya ve ürününüze bağlantılar oluşturmaya teşvik etmek mümkündür. Bu yöntemi kullanmanın en büyük başarısızlığı, satış bağlantısıyla, portalla sınırlı bir şeyle satışlarınız üzerinde tam kontrole sahip olmamanızdır.

7. Lomadee
Bağlı kuruluş pazarlamasıyla çalışan en büyük platformlardan biri olan Lomadee, yaklaşık 10 yıllık bir pazar süresine sahiptir. Hizmeti, yalnızca platform üzerinde yapılan satış komisyonlarının ücretlendirilmesi, servise dahil edilmeleri için ödeme yapmaya gerek kalmadan ürünlerin reklamını yapmanıza olanak tanır. Lomadee, Casas Bahia ve Walmart gibi büyük perakende zincirleri gibi reklamverenlere sahiptir. Reklamverenler, üyeleri çekmek için indirim kuponları ve üyelik ücretleri içerebilir.

8. Google AdSense
Belki de bir web sitesinden para kazanmanın en bilinen yolu. Bağlı kuruluş pazarlamasının bir parçası olarak görülebilirse de, operasyonu biraz farklıdır.

Bir web sitesi veya blog'un tanıtmayı seçebileceği ürünleri sunan bir hizmet olmak yerine, Google algoritmasıyla sayfanızda tanıtılan ürünlerin seçiminden kendisi sorumludur. Bununla birlikte, belirli siteleri ve ürünleri reklamı yapılmasını engelleyebileceğinizi ve Google'ın reklamlarınızı hangi alanlara yerleştireceğini seçebileceğinizi unutmayın.

! Adsense

Bir başka fark, komisyon ödemesidir; bu, bir ürünün satışı yerine tıklamalarla gerçekleşir. Sitenizde AdSense reklamlarını Google ile bir hesap aracılığıyla dahil edebilirsiniz.

web sitenizin indexlenmesinin en iyi yöntemi

ABaris
1) Birinci şart iyi bir tema, hızlı bir host kullanman lazım öncelikle

2) Kopya olmayan içerik yazmalı ( en az 20-30 arası ), içerik içerisine kopya olmayan görseller koyulmalı ( en az 2 ), resim adlarını konu başlığı ile alakalı olarak isimlendirmeli, alt taglarını yine konu ile alakalı yazmalı,

3) İçerikleriniz mutlaka SEO kurallarına uygun yazılmalıdır.

4) İçerik içine mutlaka konu ile alakalı bir video koyunuz

5) 20-30 makaleyi aynı anda yayınlamamanız lazım, yazdıkça değil! O yüzden 20-30 makaleye kadar sayfanızı yayınlamayınız.

6) Webmaster'de hesap oluşturup sitenizi ekleyiniz, sitemap'ı ekleyiniz, ve makalelerinizi yayınlayınız.

7) Google aynı gün indexleme yapacaktır.

8) 2 - 3 hafta geçtikten sonra sitenizin sayfalarınızı ziyaretçi gibi açıp, altına yorumlar yazınız hepsinin sanki bir ziyaretçiymiş gibi.

9 ) 2-3 hafta sonra Sosyal medya hesaplarınızda içeriklerinizi paylaşınız ( Facebook, twitter, youtube, blogger.com vs )

10 ) Makaleler yayınlandıktan 2-3 hafta sonra sizin içeriklerinizle alakalı başka sitelerin makalelerinin altına gidip site URL adıyla yorum yapınız ve site izin veriyorsa kendi makalenize link veriniz. Bunu 5-10 arasında yapınız çok yapmayınız.

9) Bu aşamadan sonra günde en az 1 en fazla 10 makale girmeyi alışkanlık haline getiriniz ve artık yayınlar yayınlamaz sosyal medya hesaplarında paylaşınız. Siteyi ilk açtığınızdaki gibi 2-3 hafta beklemenize gerek yok!

10 ) Her açtığınız sitenin başka muadil bir sitesini açınız, site web master onayını yeni başka bir hesaptan yapınız, bu site başka bir hostta yayınlanmalı, hatta domain kaydını bile başka firmadan yapmalısınız...yani anlayacağınız tamamen ayrı başka bir site gibi görünecek.. Bu yeni sitede ilk sitenizde yazdığınız konuların muadillerini yazınız ve her sayfadan ilk sitenizdeki ilgili sayfaya link veriniz...Bu sayı 20'yi geçmemeli.


Bütün bunların hepsini sırasıyla yapınca, 3 ay sonra yazdığınız tüm makaleler kendi anahtar kelimesinde en başa oturacaktır.

web tasarım rehberi 504 sayfa kitap çekilişi

ABaris


Yenilenen tasarımı ile webmaster sözlük, artık klasikleşen çekilişlerine devam ediyor.

Bu çekilişte Koray Sadıklar | UNIKOD taradından yazılan " Web Tasarım Rehberi " isimli kitabı hediye ediyoruz.

Bu kitap, Web Tasarıma yeni başlamak ve Web Tasarım ile alakalı bilgilerini tazelemek isteyenler için hazırlanmıştır. Özellikle HTML5 ve CSS3 ile beraber birçok yeni etiket ve özellik hayatımıza girdi. Bu sebeple öncelikle web sitelerinin iskeleti olan temel HTML bilgilerini, ardından temel CSS bilgilerini ve özelliklerini örnekler üzerinde HTML kodlarımızla birleştiriyoruz. Sayfaları biraz daha geliştirmek için üstüne temel JS bilgilerini öğreneceğiz.

CSS'te kendi içerisinde büyük değişimler geçiriyor. Son zamanların en popüler CSS çatısı olan Bootstrap ile tasarım yapmayı öğreneceğiz. İlgisi olanlar için ya da eskiden tasarım oluşturma ve parçalama için sadece Photoshop popülerdi. Kitapta anlatılan Adobe XD konusu ile hızlı tasarımlar oluşturup, sunabileceğiz. Bunlar ile birlikte bir web sitesini yayınlamak için gerekli olan alan adı, barındırma ve yayınlama durumlarını adım adım detaylarıyla öğreneceğiz.

Çekilişe katılmak için 28 Haziran 2020 tarihine kadar bu başlığın altına " katılıyorum " yazmanız yeterlidir.

Sonuçlar 29 Haziran 2020 de açıklandıktan sonra kitabınız gönderilecektir.
2
frankresh frankresh
Katılıyorum
uzmaneditor uzmaneditor
web tasarım rehberi 504 sayfa kitap çekilişine katılıyorum...

payu nedir nasıl kullanılır

ABaris
Payu Nedir?

Payu, kullanıcılarına çevrim içi ödeme teknolojisi sağlayan bir fintech şirketidir. 2002 yılında kurulan Payu şirketinin merkezi Hollanda'dır. Çevrimiçi işletmelerin web ve mobil uygulamalarla entegre edilebilecek ödeme yöntemleri ile ödemeleri kabul etmelerini ve işlemelerini sağlar. 2018 yılından itibaren de 17 ülkede hizmet vermeye başlamıştır. Bu ülkelerden biri de Türkiye'dir. Kısaca Payu, dünyanın çeşitli bölgelerinde, hepsi edinilmiş ve Payu grubuna dahil edilmiş çoklu ödeme ağ geçitlerinin sonucudur.

Payu Nasıl Kullanılır?

Payu, resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla kayıt olabilirsiniz. Daha sonra ödeme sistemi ile işletmeler kolayca sanal pos hizmeti alabilirsiniz. Payu'nun sunduğu ayrıcalıklardan biri de firmalar sanal pos almak için ayrıca bankalara başvurmalarına gerek kalmaz. Payu ile yapılan işlemler neticesinde, tüm anlaşmalı bankaların sanal pos alabilir. Taksitli ve taksitsiz olmak üzere tahsilatlarınızı online olarak hemen alabilirsiniz. Yine Payu ortak ödeme sayfası üzerinden de ödeme alabileceğiniz gibi kendi websitesiniz üzerinden de özel ödeme arayüzünü açabilirsiniz.
Anlaşmalı 7 bankanın kredi kartlarına taksit yapabilirsiniz, banka kartıyla da ödeme alabilirsiniz. Gelişmiş güvenlik filtresi sayesinde muhtemel zararlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Payu Yönetim Paneli sayesinde anlık olarak finansal ve yönetimsel raporlarınıza ulaşabilirsiniz. Yine satış, promosyon ve ürün performanslarınızı da izleyebilirsiniz. Banka kartı ve kredi kartınız ile ödeme alabilirsiniz.
Günümüz itibariyle internet üzerinden çok sayıda ödeme platformunun etkili bir şekilde hizmet sunduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gerekli olan en temel özelliğin ise, güvenlik olduğu unutulmamalıdır. Zira güvenli bir alışverişe olanak sağlayan ödeme sistemleri sayesinde sorunsuz bir şekilde alışveriş işlemlerinin yapılması mümkün olmaktadır.

parolalarınızı tekrar belirleyin

ABaris
Sayın yazarlar;

sözlüğü ziyaret eden herkesin birer webmaster olduğunu düşünerek anlayışlı olacağınızı umuyoruz.

sözlük alt yapısında ki büyük değişiklik sebebi ile sözlüğe giriş yapamayan yazarlar, parola yenileme talebi ile sözlüğe giriş yapabilirler.

Lütfen parolanızı yenileyiniz.
teşekkürler.

herhangi bir sorunda lütfen iletişim formunu kullanınız.

kullanıcı sözleşmesi

ABaris
webmaster sözlüğün içeriği önceden kontrol edilemiyor olması sebebiyle 18 yaşından küçüklere uygun olmayan bazı materyaller içeriyor olabilir. çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerden uzak durmasını sağlayabileceğiniz filtre yazılımları güvenli internet paketleri bulunmaktadır, bunları kullanmanızı tavsiye ederiz.

webmastersozluk.com , 5651 sayılı kanun çerçevesinde yer sağlayıcı sıfatı'yla hizmet vermektedir. webmaster sözlükte'te yazarlar tarafından oluşturulan içerikler herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın ve doğrudan yazarlar tarafından yayına alınmaktadır. tarafımıza başvurulmadığı müddetçe, yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. ancak, webmaster sözlük yer sağladığı içeriğin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir. (http://www.tib.gov.tr/tr/fby_kendie.html)

bir başlıkta yer alan yazılar genelde farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, başlıklarda yer alan her bir yazı 'şikayet' butonu kullanılarak ayrı ayrı şikayet edilebilmektedir.bu yolu kullanarak bizlere bildirdiğiniz şikayetler hızla incelenecektir. webmaster sözlük içeriğinin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir.hatta yazarlar tamamen gerçek dışı içerikler dahi üretebilirler. sözlükte yer alan içeriğe yukarıda 'hukuka aykırı içerik ve şikayet' kısmında belirtilen haller dışında müdahale edilmediğinden, webmastersözlük'de yer alan herhangi bir bilgi, yorum, öneri, espri, ironi, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan)maddi ve/veya manevi herhangi bir kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

bu sözleşme webmastersozluk.com tarafından önceden duyurulmaksızın ve tek taraflı olarak değiştirilebilir. değişiklik sonrası sitenin kayıtlı kullanıcı olarak kullanım sözleşme değişikliklerinin kabulü anlamına geleceğinden sözleşme metnini belirli aralıklarla kontrol etmenizi tavsiye ederiz. bu sözleşmese ilişki nedeniyle taraflar arasında doğabilecek ihtilaflarda webmastersozluk.com'un kayıtlarının(eposta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] vs.) hmk 193. maddesi anlamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil olacağını, bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul etmektesiniz.

webmastersozluk.com'da bulunduğunuz süre boyunca 'cookie' olarak da adlandırılan çerezlerin ve buna benzer unsurların bilgisayarınıza yerleştirilmesi söz konusu olabilir. çerezler basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve sair özel bilgiler içermez, bu nevi kişisel bilgi içermemekle beraber, oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır ve sizi tekrar tanımak için kullanılabilir.

bu sözleşmeye türk hukuku uygulanacak olup, sözleşme en son 03.03.2020 tarihinde güncellenmiştir.

Yeni başlayanlar için Webmaster Sözlük

ABaris
merhaba değerli webmaster sözlük yazarları

WEBMASTER SÖZLÜK(WMS) 'İle ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını sunmak, yeni üyelerimize sözlüğü tanıtmak ve sözlük ortamını nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi vermek için açılmış başlıktır.

her sözlükte olduğu gibi WMS de uyulması gereken bir takım hususlar vardır.

1) sözlük yazarları, kişi veya kurumlara hakaret anlamı taşıyan veya rencide edici tanımlar girmemelidirler.

2-) sözlük yazarları, ilgili başlıklara tanım, alıntı (belirtmek şartıyla), bakınız veya örnek şeklinde tanım girmelidirler.

3-) sözlük yazarları, tanımlarında adres, telefon numarası, isim, e-mail adresi, özel mesaj bilgilerini kullanmamalıdırlar.

4-) webmaster sözlüğün dili türkçe'dir, tamamı yabancı dilde olan tanımlar silinir.

5-) sözlük yazarları, tanımlardan kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi tanımların hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazarların ip bilgileri hukuki süreç kapsamında paylaşılabilecektir.

6 -) gerekli durumlarda, sözlük yöneticileri, herhangi bir entryi ya da kişiyi silmek/durumunu değiştirmek vb. hakkına sahiptir. bu işlem sonrası yöneticinin kişilere bilgilendirme yapması gerekmez.

7-) sözlük yazarları, özel mesajlarla diğer yazarlara taciz, tehdit ve reklam içerikli istenmeyen mesajlar göndermemelidirler.

8-) sözlük yazarları, tanımlarında özel hayata saygı göstermeli, deşifre olmamış kişileri istekleri dışında deşifre etmemelidirler.

9-) bu kurallar zaman içerisinde gerekli görüldüğü taktirde değiştirilebilir.

wms'de bir puanlama sistemi mevcuttur. yaptığınız eylemler neticesinde puan kazanıp rütbe alırsınız.rütbelerin zamanla oluşturulacak çeşitli ayrıcalıkları beraberinde getirir.

(bkz:wms rütbe ve puanları)

Kayıt olurken kabul etmiş olduğunuz bir kullanıcı sözleşmemiz bulunmaktadır.

(bkz:kullanıcı sözleşmesi)

Sözlükte ukde sistemi vardır. Yani bir konu aradınız ve o başlığın açılmadığını gördünüz . Bu içinizde ukde kalmasın diye :) ukde olarak belirtebilirsiniz. Bu durumda konuyla alakalı bilgi sahibi olan bir başka üye başlığı açacaktır

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol