confessions

HBRyzen

1. nesil Co-Admin - Dekan - Co-Admin -

  1. toplam entry 479
  2. takipçi 1
  3. puan 7045

zoom

HBRyzen
zoom, Eric Yuan adlı bir girişimci tarafından 21 Nisan 2011'de piyasaya sürülen bir iletişim yazılımıdır.
(bkz:yazılım), sesli ve görüntülü haberleşmenin yanı sıra ekran paylaşımı vb. işlemlere olanak sağlayarak çeşitli görüşme ve toplantı ortamı oluşturabilmekte.
ayrıca; şu sıralar dünyada yaygın olarak uzaktan eğitim olarak kullanılmakta.

WP Fastest Cache

HBRyzen
wp fastest cache, türk developer emre vona tarafından geliştirilmiş, (bkz:wordpress) altyapında çalışan bir eklentidir. (kullanıcı puanı: 4.8/5.0 - 600.000 oy)
wp fastest cache sayesinde css,js,html minify, (bkz:cdn) kurulumu, (bkz:lazy load ) ,görsel optimizasyon,cache(hem içerik hem de veritabanı), gzip, Fonts Async ve daha birkaç özelliği sayesinde wordpress altyapılı sitelerimize çokça hız sağlamakta.
piyasada (bkz:w3 total cache ) ve (bkz:super cache ) gibi rakipleri bulunmakta.

cute ftp

HBRyzen
cuteftp, 1996 yıllarından beridir abdli yazılım şirketi (bkz:globalspace) tarafından geliştirilen kapalı kaynak ücretli lisanslı ftp yazılımıdır.
en son kararlı sürümünü eylül 2009'ta yayınlamış olan cuteftp, haliyle eski bir tasarıma sahiptir fakat işlevleri hala yeterlidir. çoğu ftp yazılımının aksine kendi içinde gömülü olan text editor sayesinde direkt uygulama içerisinde html,php vb. kod dosyalarını düzenleyebiliyorsunuz.

isimtescil

HBRyzen
bir kullanıcı yorumunda bir kişi şöyle demişti; "İsimtescil ve godaddy'den aynı domaini 2-3 gün boyunca sorguladım ve en sonunda (bkz:hugedomains.com) domaini kaptı, sizce isimtescil mi yoksa goaddy'mi bildirdi hugedomains'e" diye.
sizin de dediğiniz gibi log tutma olasılığı çok yüksek. whois vb. işlevleri isimtescil'den sorgulamamakta fayda var.

process explorer

HBRyzen
process explorer, Microsoft tarafından geliştirilmiş ve portable çalışabilen gelişmiş bir sistem task manager/görev yöneticisidir.
windows platformunda çalışan bu yAZILIM NORMAL GÖREV YÖNETİCİSİNİN ÖZELLİKLERİNİN YANINDA ı/o,CPU,RAM,COMMİT,DİSK VE AĞ GİBİ İŞLEMLERİ DE TAKİP EDEBİLMEKTE AYNI ZAMANDA ÇALIŞAN UYGULAMALARI DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE KAPATABİLMEKTE.
BENİM DE SIKÇA KULLANDIĞIM BİR YAZILIMDIR.
official indirme adresi: Microsoft Process Explorer

github’dan microsoft’a ait 63.2 GB’lık kaynak kod çalınması

HBRyzen
kimliği bilinmeyen bir (bkz:hacker) tarafından 7 mayıs 2020 tarihi civarında (bkz:github.com) 'Da özel olrak depolanan (bkz:microsoft) 'a ait olduğu iddia eTTİĞİ kaynak KODUNUN 63.2 GB'LIK KISMINI ELE GEÇİRDİĞİNİ AÇIKLADI. BU HACKER'IN YİNE BAŞKA BİR TEKNOLOJİ ŞİRKETİ OLAN Endonezya'LI TOKOPEDİA'YI DA HACKLEYEN İLE AYNI KİŞİ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR.
HACKER, BUNU İSPATLAMAK İÇİN İSE KAYNAK KODLARININ DEMOSUNUN EKRAN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI.
[img_advanced px= 617 src=assets.dogannet.tv/img/75/640x0/5eb5204366a97cd4bcdea16f]
[img_advanced px= 617 src=assets.dogannet.tv/img/75/640x0/5eb5204f66a97cd53d94e8a0]
BUNLARIN DIŞINDA, HACKER MİCROSOFT'TAN ELE GEÇİRDİĞİ DOSYALARIN İÇERİSİNDE ÖZEL ŞİRKET DOSYALARININ DA OLDUĞUNU İDDİA ETSE DE MİCROSOFT AYNI DOSYALARI ZATEN SIK SIK HALKA AÇIYORDU. VE YİNE MİCROSoFT 63.2 gb'NIN AKSİNE TAM 300 GBLİK DOSYALARI DA SIK SIK HERKESE AÇIK HALE GETİRİYOR.
300 gb
AYRICA, BİR VELİ İHLALİ İZLEME VE ÖNLEME ŞİRKETİ OLAN Under the Breach İSE BU HABERLERİ DOĞRULADI.
kaynak: mspoweruser.com


[b][/b]

github.com

HBRyzen
github, 2008'te kurulmuş ve git altyapısını kullanan web tabanlı depolama sistemidir. (bkz:open source ) projeleriniz için sürüm kontrol sistemi ve ücretsiz depolama alanı sağlayan github, yardımsever yazılımcıları tek çatı altına toplayarak birçok geliştirmeye açık projeyi desteklemenize olanak sağlar.ayrıca github, (bkz:microsoft ) 'a aittir.

just color picker

HBRyzen
just color picker, ya da j-color picker, 2003'te kurulmuş Anny studio adında kendi çapında bir şeyler üretmeye çalışan avusturalyalı yazılımcı tarafından yazılmış renk seçme programıdır.
programın amacı; örneğin webmaster sözlük'ün rengini merak ettiniz, o halde imleci merak ettiğiniz rengin üzerine götürüyorsunuz ve BELİRLEDİĞİNİZ kısayola(default: ALT+X) klavyeden basıyorsunuz ARDINDAN SAĞDAKİ LİSTBOX'A SEÇTİĞİNİZ RENGİN KODU GELİYOR.(TERCİHE GÖRE: HEX,RGB VB.)
TASARIMCIYSANIZ ZATEN BU VE BU GİBİ UYGULAMALARI ÖNCEDEN BİLİYORSUNUZDUR :)

amp

HBRyzen
amp, ya da accelerated mobile pages (Hızlandırılmış mobil sayfalar) (bkz:google) 'ın 2015 yılında duyurduğu, 2016'da ise (bkz:serp) 'te göstermeye başladığı bir (bkz:open source) teknolojiye verilen isimdir.
adından da anlaşacağı üzere amp, websiteler için mobil cihazlara yönelik verimlilik/hız/optimizasyon sağlamayı hedeflemektedir.
ayrıca google, amp sayfalarını serp'te daha üst sıralara daha kolay çıkarmaktadır.
AYRICA (bkz:wordpress) 'tE BAZI EKLENTİLER SAYESİNDE KURULUMUNU KOLAYCA YAPABİLİRSİNİZ.
günümüzde en popüler medya,haber ve haber kuruluşları(CNN,ABC VB.) tarafından serp'te üst sıralara çıkmak için sıkça da kullanılmaktadır.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol