confessions

nezamanozlersin

1. nesil Yazar - asistan - Yazar -

  1. toplam entry 20
  2. takipçi 0
  3. puan 409

backend nedir

nezamanozlersin
yazılımcı değilim ama web sitelerinin ön yüzü değil de arka yüzünde web sitelerinin sorunsuz çalışması için yapılan ve buna daha nice şeyler dahil edilen plan... ulan keşke yazılımcı olsaydık da anlasaydık daha neler dahil edilir. yazılımcı webmaster arkadaşlar aydınlatır bu başlığı. benden demesi.

medium

nezamanozlersin
blog yazmak için bir araç olan ve hızla yayılan web sitesi. başta amaçları sadece birkaç şey karalamak olur diye düşünmüştüm fakat otoritelerinden dolayı artık her sektörde search yaparken domainlerini görebiliyorsunuz. (bkz:otoriter site )

reddit

nezamanozlersin
bazıları bookmark dese de burası her şeyi bulabileceğiniz çok amaçlı bir kaynak. istediğiniz en iyilere ulaşmak için içinde search yaparak yüzmeniz yeterli. dikkat! boğulabileceğiniz kadar bilgi yığını var.

aaron swartz

nezamanozlersin
bilgiyi özgürce halka arz eden koca yürekli hactivist. bazıları tarafından ne kadar kınansa da web işlerinin arka yüzünde yer alan herkesin takdir edip örnek aldığı adamlardan. reddit'in kurucusu.
not: bilgi özgürdür.
(bkz:reddit )

çözümleç

nezamanozlersin
üye olduktan sonra şaşırdığım 2020 projelerinden. ilginç algoritması sayesinde herkesin herkese yardım edebilmesini sağlıyor. sorunlarınızı anonim olarak anlatıp yine tamamen anonim olarak chat yapabilme olanağınız oluyor. herkes sorunlarını anlatıyor ve herkes herkese yardımcı oluyor. çünkü birinin sorunlarını anlatabilmesi için her seferinde 5 farklı kişiye yanıt vermesi gerekiyor. bu kısmı biraz değişik bir şey olsa da beni şaşırtan yeni benzersiz projelerden. muhtemelen cozumlec.com beş yıla türkiye'de adı bilinen nadir projelerden biri olacaktır. çok fazla duygusal insan ve kadın yer alsa da iyi bence lan. tahminimce yüzde doksan dokuzu kadın buranın. meraklılarına ahan da bağlantı işte: çözümleç

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol