confessions

yuzuklerinefendisi

1. nesil Yazar - asistan - Yazar

  1. toplam entry 35
  2. takipçi 0
  3. puan 508

xenforo çılgınlığı

yuzuklerinefendisi
Xenforo forumlar Son zamanlarda çok hızlı bir şekilde popüler oldu. Bir çok site vbulletin, mybb vb bırakıp buna geçtiler. Gerçekten bu kadar kaliteli mi? 1.000 TL edecek bir yazılım mı?

Sadece lisans almış olanların üye olabildiği Türk bir forum var. Orada bir 3.000 e yakın üyesi var. Gerçekten xenforo yu popüler yapan şey ne? 2. El piyasası da 300 - 500 TL arası faturasız alanlar. Böyle bir bütçem olsaydı bile şahsen elim gitmezdi o paraları vermeye.

türkçe site açmak için çok düşünün

yuzuklerinefendisi
birçok kişi Türkçe blog türü siteler açmaya devam ediyor . . Eğer gerçekten çoook iyi bir fikir yoksa aklınızda, zamanınıza yazık . Çünkü çoğumuz bunu adsense için yapıyor . İlk başta iyi güzel her şey . Bir şekilde ilgili olduğun konu bulup yazılar yazıp SEO'ya da uyup güzel site çıkarabilirsiniz . Ama iş burda bitmiyor maalesef . Adsense çok ama çoook kötü bir TBM veriyor . Yani emeğinize ve zamanınıza yazık . Benim websitem günlük 400-600 kişi kimi günler 800 kişi ziyaretçi alıyordu . Bir günde en fazla 1.25 kuruş kazandım . Bir buçuk sene uğraştım bu site için . Birçok arama sonucunda haber sitelerinden de önce geliyordum . Hatta bir özel bankadan sosyal medya-internet sorumlusu mail ulaşıp haklarında ek bilgi eklememi istemişlerdi bir gönderide . Ama ne kadar ziyaretçi olsa da konunuz kazançlı değilse ya da zaten başta Türkçe siteyle başlamışsanız benim yaşadığımı yaşıyorsunuz . Ya gerçekten bu işe kapsamlı girer günlük onlarca gönderi girersiniz ve alanınız da kazançlıdır, buradan yürürsünüz . Ya da aylarca uğraşırsınız sonuç kocaman 0 . İlk sitemin şokunu atlattıktan sonra yeniden yakın zamanda website açtım . Ama bu sefer dersimi aldım ve ingilizce açtım . Bakalım ilerleyen zamanlarda ziyaretçi almaya başlarsa o zaman onun hakkında da her şeyi şeffaf şekilde yazacağım .

Bu kadar uzun yazıdan çıkaracağınız şey, başlıkta da yazdığım gibi Türkçe websitesi kurarken çok ama çoook düşünün . Sonra ben ne için uğraştım demeyin. Keşke Türkçe siteler daha kazançlı olsa da hiçbirimiz diğer dillere yönelmese ( not : e-ticaret siteleri hariç )

google alışveriş reklamlarını türkiye'de göstermeyecek

yuzuklerinefendisi
Alışveriş reklamları ile ürünlerin sayfalarına yönlendirme yapan Google, Türkiye özelinde aldığı yeni kararını açıkladı. İnternet devi Google, arama motorunda çıkan ve alışveriş sitelerine yönlendiren arama sonuçlarında değişikliğe gidecek. Şirket, Türkiye'de Rekabet Kurumu'nun aldığı karar doğrultusunda 10 Ağustos'tan itibaren artık alışveriş sitelerinin reklamlarını göstermeyecek.

Google, Rekabet Kurulu'nun kararı doğrultusunda 10 Ağustos 2020'den itibaren alışveriş reklamlarını arama sonuçlarından çıkarıyor. Rekabet Kurumu'nun Mayıs 2020'deki Google'daki alışveriş reklamlarıyla ilgili kararı kapsamında herhangi bir ürünün aramasını yapan kullanıcılar, artık alışveriş sitelerinden çıkan ürünleri ekranda göremeyecek.

google benim işletmem sınırsız pin taktiği ücretsiz

yuzuklerinefendisi
Sizlere orda burda parayla satılan google benim işletmem pin üretme/sınırsız pin taktiğini göstereceğim. Google business pin üretme için bir işletme olmanız gerekiyor bunuda belirtelim. Bu işlem için aracı olarak Akbank'ın servisini kullanacağız.

İşletme kaydı ile birlikte ;

• İşyeri adresiniz hem aramalarda bununla beraber Google haritalarda yerini alır,
• İşyerinizin bildirişim detayları internette kolayca bulunur,
• Müşterileriniz yorum alanına memnuniyetlerini paylaşır,
• dilerseniz ücretsiz ve kolay birşekilde internet sayfası sahibi olmuş olursunuz.

Google Benim İşletmem sayesinde daha fazla yeni müşteriye ulaşmak için şimdi Akbank Mobil veya İnternet'e giriş yaparak Başvurularım sekmesi altından Google Benim İşletmem'e ücretsiz kaydolun, vakit kaybetmeden rakiplerinizden bir adım öne çıkın!

autoptimize otomatik cache silme

yuzuklerinefendisi
cache olayı dert mi nimet mi anlayamadım. evet hız için iyi ama beraberinde bir sürü sorun getiriyor

teşekkürler
1
deepx deepx
Daha önce LSCache kullanıyordum fakat 2gb veri sınırı bulunduğu için kaldırdım şimdilik autoptimize kurulu.

AO nün en kötü yanı Cache verileri bir haftada 10 gb gibi yüksek değerlere ulaşıyor. Bu kodla otomatik olarak istediğin değere ulaştığında silebiliyorsun.

Bana göre Cache kullanımının en büyük faydası siteye giren kişilere hızlıca reklam gösterilmesi. Diğer türlü kişiye özel reklamlar çıkmıyor. Hız için kullananlardan değilim :)
Daha dogru ve detaylı bilgiyi araştırarak bulabilirsin.

google çalışanlarının en yüksek maaş aldığı iş pozisyonları

yuzuklerinefendisi
İş ve teknoloji dünyasının nabzını tutan ve başarılı içerikleriyle tanınan Business Insider, Google çalışanlarının maaşları hakkında detaylı bir analiz çalışması gerçekleştirerek, en değerli 10 pozisyonu ve aldıkları maaşı belirlemiş. BI'nin kullandığı maaş rakamı verileri ise bir online iş kurumu olan Glassdoor'un internet sitesinden derlenmiş.

İşte, Google'da en yüksek maaşla çalışan 10 iş pozisyonu ve yıllık kazançları:

10. Ürün Yöneticisi

Yıllık maaş: 185 bin dolar

Ürün yöneticisi, şirket ürünleriyle ilgili çeşitli projeleri denetlemek ve projelerin yürütülmesinden sorumlu tutuluyor.

09. Mühendislik Müdürü (Alt Seviyeli)

Yıllık maaş: 192 bin dolar

Mühendislik müdürleri, Google'ın en önemli ürünleri üzerinde çalışan, ekipleri yönetmekten sorumlu olan kişilerdir. Mühendislik ekiplerini yöneterek varolan ürünlerin geliştirilmesi veya yeni ürünlerin geliştirilmesi aşamasında mühendislik ekiplerini yönetir ve test ederler.

08. Kadrolu Yazılım Mühendisi

Yıllık maaş: 200 bin 923 dolar

Google'ın esas oğlan ve kızlarından oluşan kadrolu yazılım mühendisleri kompleks sorunları çözebilme yeteneğine sahip kişilerden oluşuyor. Google'ın iş mülakatlarında sorulan beyin yakan sorular da bunun ispatı. Glassdoor'un verilerine göre Google diğer teknoloji şirketlerine kıyasla yazılım mühendislerine yüzde 60 daha fazla maaş veriyor.

07. Kıdemli Ürün Yöneticisi


Yıllık maaş: 201 bin 600 dolar


Tecrübeli ürün yöneticileri Google'a büyük avantajlar sağlıyor. Kıdemli Ürün Yöneticileri, mühendislik ekiplerinin farklı ofislerde olmasına rağmen ortak bir hedef doğrultusunda çalışmasına yardımcı oluyor.

06. Kıdemli Yazılım Mühendisliği Müdürü

Yıllık maaş: 205 bin 290 dolar


Google'da çalışan Üst Düzey Yazılım Mühendisliği Müdürleri, programlama konusunda üstün başarılarıyla öne çıkan yazılım mühendislileri ve ekip liderlerini yöneten kişilerdir.

05. Pazarlama Direktörü

Yıllık maaş: 234 bin 741 dolar


Google gibi dev bir markanın başarılı olmak için pazarlamaya ihtiyacı var. Pazarlama direktörünün görevi, Google'ın sunabileceği hemen her şey şey hakkında bilgi edinmek ve süreci yönetmek. Bunlar konferans sunumları, blog içerikler, TV reklamları ve diğer birçok şeyi olabilir.

04. Kıdemli Kadro Yazılım Mühendisi

Yıllık maaş: 242 bin 500 dolar

Google'ın kıdemli yazılım mühendisleri, şirkette en yüksek ücretli çalışanlar arasındadır. Bu mühendisler, hangi departmanda çalışıyorlarsa çalıştıkları departmanın teknik departmanı ihtiyacını da karşılamakla yükümlüdürler. Bu, YouTube, Google Ads veya şirketin başka bir bölümü olabilir.

03. Direktör

Yıllık maaş: 247 bin 500 dolar

Bölüme bakılmaksızın Google'daki bir direktörün, takımlara liderlik etmesini ve yönetmesini ve herkesi ortak bir hedefe odaklanmasını sağlamak için şirkete üstün liderlik becerileri getirmesi bekleniyor.

02. Grup Ürün Müdürü

Yıllık maaş: 253 bin 905 dolar

Ürün yöneticileri, her Google projesinin Nexus noktasıdır. Satış, yazılım mühendisleri, pazarlama yöneticileri ve hemen hemen her projenin parçasıyla etkileşime girerler. Google'ın en iyi ürünleri bile, iyi bir grup ürün yöneticisi olmadan beklenen başarıyı yakalayamayabilir.

01. Mühendislik Müdürü

Yıllık maaş: 283 bin 591 dolar


Adından da anlaşılacağı üzere, bir mühendislik direktörü; şirket içindeki mühendisliğin tüm yönlerini denetlemekten sorunludur. Kariyercilik alanında ünlü websitesi Monster'ın ipucuna göre; bu tip bir pozisyonda çalışacak kişilerin en az 10 yıllık deneyim sahibi olması bekleniyor.

Google'da rakamlar birçok şirkete kıyasla evlere şenlik görünüyor. Sizin de bir gün Google veya eş değeri büyük şirketlerde çalışma gibi bir hayaliniz var mı?

eticaret seo teknikleri

yuzuklerinefendisi
Eticaret siteleri, genellikle dijital reklamları, sosyal medya çalışmaları ve seo çalışmaları ile potansiyel hedef kitlelerine ulaşırlar. Reklam harcamaları dışında, profesyonel seo çalışmaları yapan siteler, ayda yüzlerce potansiyel müşteriye ücretsiz ulaşabilmektedir. Birçok marka ve işletme için, internet üzerinde yaptıkları satışlar en büyük şubesinin satışlarından kat ve kat yukarıdadır.

Bu aşamada, eticaret sitelerinin sundukları kategorilerin ve ürünlerin, sektörle alakalı yapılan aramalarda ilk sayfada çıkıyor olmaları çok önemlidir. Siz de, e-ticaret sitenizin Google aramalarında ilk sayfada yer almasını sağlayabilirsiniz. İşte, hemen uygulayabileceğiniz en iyi 6 satış arttırıcı taktik:

Sunduğunuz ürünlerle ve kategorilerle ilgili en yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri belirleyin.

Ürün sayfalarınızı bu anahtar kelimelere göre optimize edin.

Site dışı SEO çalışmaları ile kaliteli ve doğal backlinkler kazanın.

Site Mimarinizi Güçlendirin.

Kullanıcı deneyimini zenginleştirin.

Sektörünüzle ilgili güncel ve etkileşim yaratan içerikler oluşturun.

Eticaret SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?


Eticaret SEO çalışmalarına başlamadan önce, sitenizin yapısı Google SEO kriterlerine göre değerlendirilmelidir. Google'ın bu konuda yayınladığı İngilizce kaynağa buradan ulaşabilirsiniz. Site içi teknik düzenlemeler bittikten sonra, Google Search Console ve Google Analytics eticaret / ecommerce entegrasyonları tamamlanır.

Teknik düzenlemelerden sonra, sitenin yeterli içerik sunup sunmadığı rakiplere göre karşılaştırılır. Google'in için özgün içerik durumu en önemli kriterdir. Birçok eticaret sitesi, tedarikçilerinden aldıkları ürün görsellerini ve ürün açıklamalarını aynen kullanmaktadırlar. Bu durum duplicate content yani kopya içerik durumuna neden olur. Google gözünde sitenin kalitesi düşer ve aynı ürünü aynı açıklamalar ile sunan diğer sitelerin altında yer almanıza neden olur. Dolayısıyla, hem ürünler hem de kategori sayfaları için işletmelerin özgün ve kaliteli içerikler üretebiliyor ve siteyi güncel tutabiliyor olmaları çok önemlidir.

Teknik düzenlemeler sonra özgün içerik girişleri tamamlandığında, son aşamada site-dışı SEO çalışmaları yer alır. Buna backlink çalışmaları da denir. Dış kaynaklardan, düzenli bir şekilde sitenize bağlantılar oluşturmak gerekir. Bu bağlantıları oluştururken, rakiplerinizi çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Bu konuda, Ahrefs, Majestic ve MOZ gibi SEO araçlarından, rakiplerinizin backlink durumunu ve organik trafik analizini görebilir, buna göre kendi stratejinizi belirleyebilirsiniz.

Kaliteli yerlerden düzenli bir şekilde oluşturulan bağlantılar sayesinde kategori sayfaları ve ürün sayfalarının sıralamaları yükselir. Backlink çalışmalarında, sektörle alakalı tanıtım yazıları, ilgili forumlarda açılan konular, sektördeki yer alan konularda ilgili bloglardan, sosyal medyadan bağlantılar oluşturmak yer alır. Farklı kaynaklardan ve kaliteli yerlerden link inşası çalışması çok önemlidir. Satın alınan backlink paketleri veya yanlış yapılan uygulamalar neticesinde sandbox'a varan Google'ın verdiği cezalara maruz kalabilirsiniz.

Eticaret SEO Çalışmalarının Avantajları Nelerdir?

Birçok işletme Google AdWords, Sosyal Medya Reklamları kullanmaktadır. Bu reklamların maliyetleri hem değişkenlik göstermektedir hem de gün geçtikçe artmaktadır. Küçük ve Orta Ölçekli firmaların katlandıkları bu reklam maliyetleri birçok üründe dar olan kar marjını, iyice düşürmektedir.

Artan reklam maliyetleri yerine, ücretiz bir şekilde Google üzerinden potansiyel müşterilere ulaşabiliyor olmak, işletmelere olağanüstü getiriler sağlamaktadır. Bu kanalı iyi kullanan işletmeler rakiplerinden bir adım önde olur ve reklam maliyetlerini istedikleri düzeyde tutarak kar marjlarını istikrarlı bir şekilde arttırabilirler.

Dolayısıyla, hem satışlarını arttırmak hem de maliyetlerini kontrol altında tutmak isteyen tüm eticaret siteleri SEO çalışmalarına ciddi yatırımlar yapmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.jaguaryazilim.com

kfs tavuk mu satıyor oyun konsolu mu

yuzuklerinefendisi
Konsol dünyası yepyeni bir oyuncuyla tanışıyor olabilir: KFConsole. Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden bir tanesi olan KFC, KFC Gaming adlı Twitter hesabından ilk konsolunu tanıttığı bir video yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde oyun dünyasının en çok beklenen konsollarından bir tanesi olan Sony'nin yeni nesil konsolu PlayStation 5'in duyurusu gerçekleştirilmişti. Ancak bir gün sonra sürpriz bir şirketten sürpriz bir konsol tanıtımı daha geldi: KFConsole.

KFC Gaming adlı resmi Twitter hesabı, 12 Haziran 2020'de bir video paylaştı. “Oyunculuğun geleceği burada” yazısıyla paylaşılan videoda KFConsole adını verdikleri oyun konsolunun tasarımını ve bazı özelliklerini tanıttılar.

KFC dünyanın en büyük “fast food” zincirlerinden birisi olarak biliniyor. Genelde yapmış olduğu kampanyalar ile ön plana çıkan şirketin, bu paylaşımının bir kampanya olabileceği de düşünülüyor. Şirket yaptığı paylaşımda çıkış tarihi olarak ise 12 Kasım'ı işaret ediyor. Sony, geçtiğimiz günlerde yeni konsolu PlayStation 5'i tanıtmış ve Microsoft ise geçtiğimiz aylarda Xbox Series X'i tanıtmıştı. Her iki bu yeni konsolunda 2020'nin tatil döneminde çıkacağı duyuruldu. KFC de gerçekten tanıtmış olduğu bir konsol olsaydı aynı dönem içerisinde 2 değil 3 konsol görebilirdik.

Bu yeni tanıtılan söz konusu ürünün parodi olup olmadığı henüz bilinmiyor. Açıklanan bazı özelliklerine bakacak olursak KFConsol'da bir adet Blu-Ray disk sürücüsü yer alacak. Söz konusu bu model gerçek 4K ve 120 FPS desteği sunabilecek. Bunların gerçek olup olmadığını ise ilerleyen günlerde göreceğiz. Şuan için henüz belirsizlik bulunan KFConsole için eğer gelirse pazarda hareketlilik ve bir yenilik olacaktır. Bakalım ilerleyen dönemlerde neler olacak göreceğiz.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol