yazarların adım adım uyguladığı seo önerileri

ABaris
sözlük yazarlarının web siteleri için uyguladıkları seo adımlarıdır.

bir uygulama önerileri şu şekilde sıralanıyor ;

(paylaşımsız ip sahibi bir web sitesi ve mümkünse ssd bulunan bir sunucudan hosting alınır)
– ilk adım olarak düzenli, seo uyumlu ve kaliteli içerik girişi – hızlı index kazanana kadar. (içeriklerin min. 24 saatte indexlenir olması beklenir)

– sonrasında bu içeriklerin devamı ve yeni içeriklerin sosyal medya’da paylaşılması. (index hızının 1-6 saat arasına düşmesi beklenir)

– index hızı yüksek bir web sitesi oluşturduktan sonra içerik girişi devam etmekle birlikte, siteniz ile alakalı bir web sitesinden backlink alınması (min alexa tr 10k altı ve son 1 haftadaki index sayısı 10 olan bir site)

– sosyal medya paylaşımlarında devamlılık ve alınan backlinkin etkisinin gözlemlenmesi.

– backlink sitenizi sıralamada üste taşıdıysa içerik giriş sayısının artırılması, sosyal medya paylaşımlarında devamlılık ile birlikte alakalı sitelerden en az 5 tanıtım yazısı alınması. (index sayısı yüksek, index hızı düşük, alexa tr 5k civarı otoriter siteler tercih edilmeli)

– etkiyi iyice hissetmiş ve hit sayısındaki marjinal artışları gözlemlemiş isek marjinal reklam stratejileri izlenmeli. ( bilinirlik çalışmaları, sosyal medya reklamları, viral reklamlar, alexa tr 500 içerisindeki sitelerden tanıtım yazıları vs.)
sisvo
backlink gercekten cok kritik. ozellikle uzun suredir yayim hayatina devam eden ve fazla tik alan sitelerden alınanlar cok onemli.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol