Yeni başlayanlar için Webmaster Sözlük

ABaris
merhaba değerli webmaster sözlük yazarları

WEBMASTER SÖZLÜK(WMS) 'İle ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını sunmak, yeni üyelerimize sözlüğü tanıtmak ve sözlük ortamını nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi vermek için açılmış başlıktır.

her sözlükte olduğu gibi WMS de uyulması gereken bir takım hususlar vardır.

1) sözlük yazarları, kişi veya kurumlara hakaret anlamı taşıyan veya rencide edici tanımlar girmemelidirler.

2-) sözlük yazarları, ilgili başlıklara tanım, alıntı (belirtmek şartıyla), bakınız veya örnek şeklinde tanım girmelidirler.

3-) sözlük yazarları, tanımlarında adres, telefon numarası, isim, e-mail adresi, özel mesaj bilgilerini kullanmamalıdırlar.

4-) webmaster sözlüğün dili türkçe'dir, tamamı yabancı dilde olan tanımlar silinir.

5-) sözlük yazarları, tanımlardan kendileri sorumludurlar. sözlük yönetimi tanımların hukuki yaptırımından sorumlu değildir. savcılık tarafından talep edildiği takdirde yazarların ip bilgileri hukuki süreç kapsamında paylaşılabilecektir.

6 -) gerekli durumlarda, sözlük yöneticileri, herhangi bir entryi ya da kişiyi silmek/durumunu değiştirmek vb. hakkına sahiptir. bu işlem sonrası yöneticinin kişilere bilgilendirme yapması gerekmez.

7-) sözlük yazarları, özel mesajlarla diğer yazarlara taciz, tehdit ve reklam içerikli istenmeyen mesajlar göndermemelidirler.

8-) sözlük yazarları, tanımlarında özel hayata saygı göstermeli, deşifre olmamış kişileri istekleri dışında deşifre etmemelidirler.

9-) bu kurallar zaman içerisinde gerekli görüldüğü taktirde değiştirilebilir.

wms'de bir puanlama sistemi mevcuttur. yaptığınız eylemler neticesinde puan kazanıp rütbe alırsınız.rütbelerin zamanla oluşturulacak çeşitli ayrıcalıkları beraberinde getirir.

(bkz:wms rütbe ve puanları)

Kayıt olurken kabul etmiş olduğunuz bir kullanıcı sözleşmemiz bulunmaktadır.

(bkz:kullanıcı sözleşmesi)

Sözlükte ukde sistemi vardır. Yani bir konu aradınız ve o başlığın açılmadığını gördünüz . Bu içinizde ukde kalmasın diye :) ukde olarak belirtebilirsiniz. Bu durumda konuyla alakalı bilgi sahibi olan bir başka üye başlığı açacaktır

burak
(yazar:admin) entrylerde j a v a s c r i p t yazdığımız zaman sistem otomatik olarak sansür uyguluyor. sanırım xss için geliştirildi bu ama başarısız olmuş :)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol