youtube 2019 yılı kazancını açıkladı

ABaris
Milyonlarca abone ve kullanıcıya sahip olan YouTube ilk kez reklam gelirlerini açıkladı. CEO Sundar Pichai yaptığı açıklamada video paylaşım sitesinin ne kadar gelir elde ettiği ortaya çıktı. YouTube'un kazancı ses getirdi.

Google'ın himayesinde bulunan Youtube'un kazancı açıklandı. Dünya'nın en çok kullanılan video içeri uygulaması Youtube 2019 yılında 15 milyar dolar gelir elde etti. Yılın son aylarından başlayan Youtube Premium'un da gelirleri ciddi bir şekilde arttığı biliniyor. Ancak bu Premium hizmetler 15 milyar dolarlık kısımda yer almıyor.
Youtube'un kazancı açıklandı

Google 2006 yılında 1.6 milyar dolar karşılığında Youtube'u satın almıştı. Dünya'nın en çok izlenen video platformu olan Youtube, Google'a kazandırdığı 15 milyar doların5 milyar dolarlık kısmını yılın son çeyreğinde kazandırdı.

Google ve Youtube'un sahibi olan çatı şirket Alphabet'in CEO'su SundarPichai Youtube Premium ve Youtube Music platformlarının 20 milyondan fazla aboneye sahip olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Alphabet'in hisseleri artarak yatırımcılarına azımsanmayacak bir gelir elde ettirdi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol